Noworoczne porządki w Fundacji

Witajcie Kochani!

Mamy nadzieję że dobrze bawiliście się w sylwestra a nowy rok przyniesie Wam wiele sukcesów i powodów do szczęścia! My tymczasem od nowego roku zajmujemy się głownie planowaniem i sprawami pomocowymi. Jak to wygląda w szczegółach?

Przełom nowego i starego roku to czas szczególny, kiedy możemy uporządkować, wszystkie te naglące sprawy, których nie dało się rozwiązać w dotychczasowej krzątaninie.

Naszemu zespołowi udało się wykorzystać ten spokojniejszy czas w stu procentach! W ten sposób rozpatrzyliśmy wnioski pomocowe które napłynęły do nas w ostatnim czasie. Kochani od razu musimy Wam to powiedzieć – bardzo możliwe, że nie będzie za łatwo. W wyniku rozpatrzenia wniosków pomocowych do grona naszych podopiecznych dołączyło ponad 20 osób, w większości już dorosłych. Jak się domyślacie zbieranie pieniędzy na protezy dla osób dorosłych jest nieco trudniejsze aniżeli dla dzieci i młodzieży. Wierzymy jednak, że sprostamy temu wielkiemu zadaniu, ponieważ pomoc w trudnych przypadkach to nasza specjalność! ;)

Ostatnie i pierwsze dni nowego roku to także czas wielkiego planowania, wtedy nasze pomysły zamieniamy na rozplanowany co do dnia grafik działań. Umożliwia on nam najlepiej jak to tylko możliwie realizowanie misji Fundacji przez cały rok.

W naszych planach co roku uwzględniamy także Wasze prośby i uwagi! W tym roku ogromną radość sprawił nam fakt, że coraz lepiej rozpoznawana i kojarzona jest misja fundacji – przez którą rozumiemy pomoc wszystkim tym którzy w wyniku wypadku bądź choroby potrzebują dobrej protezy. W tym kontekście jeszcze lepiej widać jak bardzo potrzebny jest OPP – Ogólnopolski Program Protezowania który zamierzamy uruchomić w najbliższych latach. Zadatkiem na poczet Programu będzie specjalna strona internetowa na której znajdować się będą niezbędne informacje o protezowaniu. Wszystko zaś podane w przystępnej, często multimedialnej formie.

Niestety nie możemy Wam jeszcze teraz zdradzić, gdzie będzie miała miejsce kolejna wyprawa Fundacji, ponieważ to tajemnica tak wielka, że wedle naszych wewnętrznych regulaminów możemy ją zapisywać tylko na wiadomościach ulegających samospaleniu w 30 sekund od otwarcia koperty ;)

W ramach noworocznych podsumowań bardzo pozytywnie zaskoczyły nas wyniki Klubu Wspieraczy Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym kochanym Wspieraczom – którzy wyjątkowo hojnie wsparli naszego nowego podopiecznego Kubę Bochniarza. Dzięki tej hojności, jest on zdecydowanie bliżej momentu otrzymania własnej dopasowanej i umożliwiającej normalne życie protezy!

Na koniec jeszcze jedno bardzo istotna informacja – weszliśmy w okres rozliczeń podatkowych. Wprawdzie na własnej skórze wiemy jak trudny i stresujący potrafi okazać się kontakt z urzędem skarbowym, jednakże złożenie PIT-u to także unikalna szansa na wsparcie naszych podopiecznych. W jaki sposób? Dzięki słynnej już możliwości przeznaczenia 1% z podatku na naszych podopiecznych:

http://www.pozahoryzonty.org/1

Cała procedura przekazywania jest bardzo prosta i nie zajmuje wiele czasu – a w zamian możecie sprawić, że nasi Podopieczni będą mogli o kilka milionów lat świetlnych szybciej zacząć normalne życie – dzięki dobrym, dostosowanym protezom.

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.