Nowy aparat EKG i defibrylator dla kieleckiego Szpitala Dziecięcego

Pamiętacie jeszcze VI Aukcję Charytatywną, w czasie której licytowaliśmy przedmioty pochodzące od kandydatów na Prezydenta Kielc. Otóż 15 marca 2011 Aukcja znalazła swój finał. Nasz ambasador Robert Biernacki wręczył aparat EKG dyrektorowi Szpitala Dziecięcego w Kielcach.

Aparat EKG został zakupiony po przeprowadzonej w październiku ubiegłego roku VI Aukcji Charytatywnej „Kandydaci na prezydenta Kielc – dzieciom”. Przedmioty na licytację ofiarowali wówczas Wojciech Lubawski, Jacek Kowalczyk, Jan Gierada, Grzegorz Banaś, Grzegorz Świercz, Konrad Łęcki. Licytacja odbyła się na antenie Radia Kielce.

Zebrano wtedy 3,5 tys. zł i właśnie za te pieniądze zakupiono nowy sprzęt. To jednakże jeszcze nie koniec. Tego samego dnia szpital otrzymał również defibrylator!

Przystosowany dla dzieci defibrylator zakupiło za 6 tys. złotych StowarzyszenieZawsze Kolorowo, zrzeszające rodziców i przyjaciół pacjentów oddziału onkologiczno – hematologicznego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach. To z kolei efekt aukcji charytatywnej, którą stowarzyszenie przeprowadziło w grudniu ubiegłego roku w hotelu „Łysogóry” w Kielcach licytując dary od osobistości związanych z Kielcami i regionem, a także od pary prezydenckiej Bronisława i Annę Komorowskich, premierowej Małgorzaty Tusk, europarlamentarzystów.

Dyrektor szpitala Włodzimierz Wielgu bardzo ucieszył się z nowego sprzętu. – Mając takich przyjaciół można czuć się bezpiecznie – powiedział.

Jednakże najbardziej uradowana była  dr Grażyna Karolczyk, kierująca oddziałem onkologiczno – hematologicznym.

Aparatu do EKG używamy codziennie. Z defibrylatora na szczęście korzystamy tylko sporadycznie, w stanie zagrożenia życia dziecka i mam nadzieję, że takich sytuacji będzie jak najmniej – powiedziała. Nowy defibrylator to świetny sprzęt, wyposażony w wymienne elektrody dostosowane do dzieci starszych i do niemowląt. Zastąpi stary, wysłużony aparat dla dorosłych- stwierdziła.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc :)

 

 

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.