Ogłoszenie o pracy – Asystent ds. Pomocy

Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty poszukuje pracownika
ASYSTENT DS. POMOCY

data zamieszczenia: 30.01.2017 r.

Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty poszukuje pracownika na stanowisko Asystent ds. Pomocy, który będzie się zajmował bezpośrednio działaniami pomocowymi fundacji
w stosunku do jej podopiecznych oraz osób zgłaszających się o pomoc do fundacji.
Będzie podlegał pod polecenia zarządu fundacji, szczególnie jej wiceprezesa i równocześnie koordynatora ds. pomocy, ale będzie też docelowo – w ramach swojego zakresu obowiązków – pracownikiem samodzielnym.

Wymiar czasu pracy – 4/5 etatu, 4 dni w tygodniu, od 9:00 do 16:00.

Miejsce wykonywania pracy: biuro fundacji w Krakowie, przy ul. Augustiańskiej 4/3.

Ze względu na charakter pracy i dostęp do danych wrażliwych, nie ma możliwości wykonywania części obowiązków poza biurem fundacji.

Zakres obowiązków:

  1. Przyjmowanie zgłoszeń o pomoc w formie rozmów telefonicznych oraz poprzez e-mail, listy, a także spotkania bezpośrednie.
  2. Analizowanie i porządkowanie dokumentacji podopiecznych i osób zgłaszających się o pomoc, zgodnie z wytycznymi.
  3. Przygotowywanie odpowiedzi na zgłoszenia, odpowiadanie na listy, przygotowywanie porozumień z podopiecznymi oraz aneksów do porozumień.
  4. Uzupełnianie bazy podopiecznych, dbanie o kompletność danych.
  5. Kierowanie podopiecznych na konsultacje ze specjalistami (protetycy, psychologowie, fizjoterapeuci).
  6. Redagowanie notek o podopiecznych na stronę fundacji.
  7. Przygotowywanie pomocowych dokumentów księgowych do płatności – rachunków, faktur, podań o opłacenie lub refundację, zgodnie z wytycznymi.

Cechy charakteru oraz umiejętności, które są potrzebne w tej pracy:

  1. Wysoka kultura rozmowy, także telefonicznej. To nie jest call center, ale musisz lubić i nie bać się rozmawiać. Musisz być cierpliwy, ale i w niektórych sytuacjach asertywny.
  2. Precyzja w działaniu, dokładność, umiejętność koncentrowania się i analizowania danej sytuacji pod jej różnymi aspektami. Historie naszych podopiecznych to czasami zawiłe układanki, w których będziesz musiał się odnaleźć.
  3. Umiejętność pisania, redagowania maili, listów, pism, zapytań – to będzie spora część Twoich obowiązków. Potrzebujemy kogoś, kto sprawnie posługuje się edytorem tekstu (LibreOffice lub MS Word) i będzie samodzielnie korzystał ze wzorów dokumentów przygotowanych przez zespół fundacji, a także z czasem będzie szukał usprawnień.
  4. Spokój i konsekwencja, umiejętność doprowadzania spraw do końca. Dociekliwość, ale i delikatność.
  5. Umiejętność stawiania granic i przestrzegania ich, umiejętność oddzielania osobistych doświadczeń od pracy i doświadczeń naszych podopiecznych.
  6. Umiejętność poszukiwania rozwiązań, chęć uczenia się i poszerzeniach własnych kompetencji.
  7. Mile widziane doświadczenie pracy i/lub wykształcenie w zawodach około-medycznych. Może jesteś fizjoterapeutą lub psychologiem z wykształcenia, który nie widzi się w pracy w swoim wyuczonym zawodzie, ale chciałby robić coś co jednak jest z tym blisko związane?

O co będziemy pytać podczas rozmowy rekrutacyjnej?

Nie mamy „know-how HR-owego” w małym palcu ;-) Ale chcemy uczciwie pogadać o Twojej motywacji do pracy, potrzebach, tym co robisz w życiu i o tym dlaczego chcesz z nami pracować. I czy naprawdę wiesz w co się pakujesz…

Nie jesteśmy dużą fundacją. Pracujemy w małym, kilkuosobowym zespole, w którym każdy ma swój zakres obowiązków. To nie jest super łatwa i lekka praca – nie będziemy ściemniać. Zderzysz się z trudnymi historiami, w które będzie trzeba wejść z delikatnością i stanowczością zarazem.

Czego nie będziesz robić:

Nie będziesz podejmować decyzji, związanych z zakresem i formą pomocy dla konkretnych osób zgłaszających się o pomoc lub podopiecznych – o tym decyduje koordynator, ale Twoim zadaniem będzie zebranie danych, które tą decyzję pomogą podjąć.

Nie będziesz osobiście reprezentować fundacji wobec instytucji i placówek pomocowych, takich jak MOPS-y, GOPS-y, PCPR-y, NFZ, PFRON, firmy protetyczne etc., ale Twoim obowiązkiem będzie przygotowanie pism/maili potrzebnych do kierowania takich zapytań.

Nie będziesz reprezentować fundacji w kanałach społecznościowych, występować publicznie i udzielać wywiadów do mediów na temat fundacji i jej działań.

Jakie są możliwości rozwoju?

Wraz z nabraniem doświadczenia i nowych kompetencji, będzie możliwość zmiany stanowiska na wyższe i bardziej samodzielne – Specjalista ds. Pomocy. Będzie się to wiązało z większą odpowiedzialnością w zakresie obowiązków. Fundacja zamierza rozwijać zespół. Oczywiście wyższe stanowisko, będzie się też wiązało z wyższym wynagrodzeniem.

Jakie będzie Twoje wynagrodzenie i forma zatrudnienia?

Na początek proponujemy umowę zlecenie i wynagrodzenie 1 900,00 zł brutto (na okres pierwszych 6 miesięcy, 7-godzinny dzień pracy, 4 dni w tygodniu). To czas wdrożeniowy, w którym obie strony będą się wzajemnie poznawać. Zależy nam na współpracy długookresowej – stopniowo budujemy stabilny i zgrany zespół. Dlatego po 6 miesiącach usiądziemy do rozmowy na temat zmiany formy zatrudnienia (być może będziemy już gotowi do zatrudnienia Cię na umowę o pracę i zwiększenie wymiaru czasu pracy do pełnego etatu) oraz wysokości wynagrodzenia. W tym zakresie sporo też będzie zależało od Ciebie i Twoich oczekiwań.

W jaki sposób się zgłosić?

Przygotuj swoje CV i list motywacyjny, w którym przekonaj nas do tego, że chcesz z nami pracować i właśnie takie stanowisko jest tym, w którym byś się widział. Będziemy czytać z uwagą i zapewniamy, że odpowiemy na każde zgłoszenie.

W CV proszę zawrzeć klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetworzenie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r . Nr. 101., poz. 926. ze zmianami)”.

CV i list motywacyjny zapisz jako pliki PDF i dołącz w formie załączników do wiadomości. Prosimy, aby załączniki nie przekraczały w sumie 2 MB.

Swoje zgłoszenie prześlij mailem na adres zarzad@pozahoryzonty.org. W temacie wiadomość umieść zdanie: Asystent ds. Pomocy – rekrutacja. Wybrane osoby zaprosimy na indywidualną rozmowę do biura fundacji z koordynatorem ds. pomocy (pierwszy etap). Podczas spotkania porozmawiamy o tym, co napisaliśmy wyżej :-) Wybrane osoby po pierwszym etapie zaprosimy na kolejną rozmowę z zarządem fundacji (drugi etap), bardziej szczegółową, opartą również o informacje, które wzajemnie wymienimy na pierwszym spotkaniu.

Terminy rekrutacji:

  • do 19 lutego – nadsyłanie zgłoszeń
  • 20-24 lutego – I etap
  • 27-28 lutego – II etap
  • 1 marca – rozpoczęcie pracy

Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.