Ogólnopolski Program Protezowania wystartował!

W ten czwartek podczas konferencji prasowej – inaugurującej Ogólnopolski Program Protezowania Jasiek Mela ogłosił uroczysty start serwisu. Pod adresemwww.copoamputacji.org znaleźć można informacje dotyczące m.in. możliwości otrzymania wsparcia, a także bazy firm protetycznych, punktów rehabilitacyjnych i kancelarii prawnych uczestniczących w programie.

Wirtualny poradnik jest częścią OPP. Naszym celem jest udzielanie poszkodowanym odpowiedniej pomocy, już od pierwszych chwil po wypadku.

Szukają z nami kontaktu osoby po wypadkach i pytają nas o jedno: skąd czerpać informacje. Nie wiedzą, jaki jest stopień dofinansowania protez ani gdzie i do jakich specjalistów można się zwrócić. Nasza strona internetowa ma być pierwszym takim przedsięwzięciem, które zbiera te wszystkie informacji w jednym miejscu

Na stronie internetowej znajdzie się także miejsce na zdjęcia, filmy i fragmenty pamiętników osób po amputacjach. Będziecie mogli wymieniać się własnymi doświadczeniami i chwalić swoimi sukcesami. Równolegle uruchomiamy program warsztatów dla psychologów. Wyszkoleni przez nas specjaliści w dziedzinie psychotraumatologii będą później prowadzić terapię dla wszystkich osób, które wyniosły z wypadku potężne traumatyczne zranienia psychiczne.

Ostatecznym celem programu protezowania jest aktywizacja osób niepełnosprawnych. Naszym marzeniem jest to, żeby doszło do takiej sytuacji, że każda osoba po amputacji będzie mogła liczyć na duże dofinansowanie zakupu protezy. Głęboko wierzymy, że z tak wierymi sympatykami i darczyńcami jest to całkiem możliwe :)

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.