Otwarcie OPP we Wrocławiu!

Jesteśmy niezwykle zadowoleni, mogąc stwierdzić, że Wrocław przywitał Fundację oraz Ogólnopolski Program Protezowania niezwykle przyjaźnie! Dolnośląskie otwarcie OPP miało miejsce w księgarnio kawiarni „Tajne Komplety”.

Nazwa tego wspaniałego miejsca nawiązuje do tajnych zajęć udzielanych przez polskich nauczycieli studentom – wbrew bardzo surowym karom i zakazom ze strony niemieckiego okupanta. Na szczęście ani my ani nasi goście, nie czuliśmy żadnego przymusu do konspirowania naszych działań ;)

Wręcz przeciwnie! Głośno i wyraźnie mówiliśmy zebranym dziennikarzom oraz gościom o głównych założeniach Programu, zaprezentowaliśmy także stronę copoamputacji.pl. W roli żywego dowodu słuszności zaprezentowanych przez nas tez wystąpił nasz były podopieczny Mateusz. Na przykładzie jego historii, wszyscy zebrani mogli przekonać się jak potrzebny jest Program mający na celu pomoc w relatywnie szybkim zebraniu pieniędzy na zakup kosztownej protezy.

Pączkowanie

Podczas konferencji przekonaliśmy się po raz kolejny jak sprawnie działa coś co na nasze potrzeby nazywamy „pączkowaniem”. Pomagając innym ludziom rozwijamy ich, oraz inspirujemy tych którzy nas obserwują. Na konferencji obecna była Magda. Dziewczyna ma poważne problemy ze wzrokiem, po raz pierwszy usłyszała o nas zaraz po zakończeniu wyprawy Beskid Niski. Od tego czasu zapragnęła wziąć zaangażować się w nasze fundacyjne przedsięwzięcia oraz… wziąć udział w tegorocznej wyprawie :)

Korona Gór Polskich

A wyprawa będzie i to nie jedna! Korona Gór Polskich – to nasz nowy projekt, przygotowywany wspólnie z Tomaszem Deroniem właścicielem selenge.pl. W skrócie projekt oznacza zdobycie około 28 najwyższych polskich szczytów, przez 30 do 40 osób niepełnosprawnych, w tym podopiecznych naszej Fundacji, z pomocą naszych wolontariuszy oraz specjalistycznej ekipy Pana Tomasza. Każdy z uczestników programu zmierzy się z co najmniej jednym szczytem! Akcja rusza już w kwietniu i będzie trwała, prawdopodobnie przez najbliższe 24 miesiące :)


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.