Pierniki dla Renaty

Renata ma 22 lata. Pochodzi z małej wioski na Kurpiach. Spotkałam Renatę, jak się to mówi – przez przypadek. Poszukiwaliśmy z mężem kurpiowskich dywaników i to właśnie do tej małej wioski doprowadziły nas nasze poszukiwania. - opowiada nasza dzielna wspieraczka, Pani Bożena. Zobaczyłam piękną młodą dziewczynę poruszającą się na zgiętych kolanach (z podkurczonymi kikutami obu nóg) wspomagającą się rękami. Niezwykle mocne wrażenie. Ona delikatnie uśmiechnięta, ja ledwo zdążyłam wsiąść do samochodu, żeby nie poryczeć się na jej oczach. Żal, ból, przenikliwy smutek. Wreszcie – szaleństwo myśli i nagła jasność – muszę COŚ zrobić.


Renata urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, powikłania doprowadziły do amputacji obu podudzi. Przez wiele lat poruszała się na wózku lub po prostu na kolanach.
Po kontakcie z Fundacją, Pani Bożena zawiozła Renatę do protetyka i ortotyka. Dzięki tym wizytom wiemy, że Renata potrzebuje specjalistycznych protez podudzi i ortez, które pomogą jej utrzymać równowagę przy chodzeniu. Aby protezowanie się powiodło i miało sens, Renata potrzebuje rehabilitacji. Potrzebuje jednym słowem – wsparcia. A dwoma słowami – wsparcia finansowego.

Na czym zatem polega akcja? Jej konstrukcja jest bardzo prosta:
 Ja ze swoją rodziną piekę pierniki,
 Wy je kupujecie, fundując tym samym Renatce protezy i rehabilitację.
 Gdzie idą pierniczki? Pomyślałam, że z radością wyrzekniecie się przyjemności dla Renatki. Wierzę, że pierniczków będzie bardzo dużo, ale nie martwię się o ich nadmiar – Renatka ma dziesięcioro rodzeństwa :)

Razem z Panią Bożeną - organizatorką tej świątecznej akcji, oraz z Renatą – jej beneficjentką – prosimy Was o wpłacanie 30zł+ za pośrednictwem naszej strony: http://pozahoryzonty.org/renata-chrostek/
. Możecie również wpłacać darowiznę bezpośrednio na subkonto Renaty: 79 88040000 0000 0023 9551 0001 (Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, 
Lanckorona 10, 34-143 Lanckorona), 
w tytule wpłaty wpisując „pierniki dla Renaty”.

W akcję dla Renaty Pani Bożena angażuję całą rodzinę! Będą piekli świąteczne pierniczki. Pierniki w kształcie serc piekły będą same Panie: Bożena, na co dzień radca prawny i lektor języka angielskiego dla prawników, Marta – na co dzień lekarz fascynujący się cudem nowego życia oraz Ania, architekt, uwielbiająca projektować wnętrza domów i mieszkań. Już zaczęły. Oprawę filmową akcji robi Tomek (syn, mąż i brat odpowiednio), a oceny jakości wyrobów dokona Krzyś (synek Marty i Tomka) oraz Grzegorz (głowa rodziny). Postępy możecie obserwować na Facebooku:
https://www.facebook.com/PiernikiDlaRenaty

Pani Bożeno, dziękujemy! Takich wspieraczy jak Pani z okazji zbliżających się Świąt życzymy wszystkim Fundacjom na świecie!


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.