Pierwsza niepełnosprawna Polka w Himalajach!

W ramach memoriału im. Piotra Morawskiego Basia, Jaga, Iza i Ania przygotowują wyprawę do bazy pod Nanga Parbat dla niepełnosprawnej Basi. Zapraszamy do oddania głosu na dziewczyny w głosowaniu internetowym.

Poniżej wklejamy linka do głosowania na wyprawę:
Głosowanie na wyprawę – memoriał

A to krótki tekst od dziewczyn mówiący o ich działaniach:

Ale o co kaman?
Zamierzamy w cztery baby polecieć do Pakistanu, jeździć tam stopem, pociągiem, łazić pieszo, dotrzeć do bazy pod Nagą Górą. Zapytacie, no i co w tym takiego fajnego? Ano to, że jeszcze czegoś takiego nie było. Nie było jeszcze niepełnosprawnej kobietki w Himalajach. I czas wreszcie zmienić ten stan rzeczy.

Aby zrealizować nasz pomysł potrzeba nam waszych głosów. Jedno kliknięcie, a tyle radości!

Dziołchy, coście się na Pakistan tak zaparły?
Dlaczego Pakistan? Odpowiedź jest prosta. Tam jest baza pod Nagą Górą. Sprawdzając historię wypraw himalajskich, odkryłyśmy, jak już wyżej pisałyśmy, że nie było jeszcze niepełnosprawnej Polki w Himalajach. Wyprawa ta jest więc ekstra okazją do tego, by nie tylko zwojować i zdobyć świat, ale by wytyczyć nowe kierunki, by udowodnić, że wszystko jest możliwe, a niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji marzeń. Chcemy także przypomnieć o niepełnosprawnych kobietach, które odsuwa się na margines życia społecznego, nie dając szansy na rozwój i realizację siebie.

Trudy
Jest to niewątpliwie wyprawa trudna, choćby przez to, że po muzułmańskim kraju poruszać się będą cztery kobiety bez męskiej obstawy. Ponadto chcemy nocować w namiotach i same sobie gotować, chyba że zajdzie absolutna konieczność (np. w Islamabadzie) spania pod dachem. Wśród tych trudności należy uwzględnić Basine problemy. Jednakże czy to ma stanąć na przeszkodzie w realizacji chytrego planu? Wierzymy, że się nam uda, a plan wyprawy tworzyłyśmy w oparciu o doświadczenia i możliwości każdej z nas.

Więcej o wyprawie, idei, o nas na naszym blogu - blog wyprawowy

3majcie kciuki i głosujcie, ale nawet jeśli nie uda się nam wygrać memoriału nasz pomysł zamierzamy zrealizować!

Memoriał im. Piotra Morawskiego to inicjatywa utworzona przez Alpinus Expedition Team i Olgę Morawską, by uczcić pamięć Piotra, który zginął w 2009 roku pod Dhalaugiri. W konkursie startuje około 100 wypraw. O tym, która wyprawa wygra zadecydują internauci oraz Kapituła Memoriału. Zwycięska ekspedycja zostanie zrealizowana.

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.