Pierwsza w Polsce oficjalna drużyna unihokeja na wózkach

Z przyjemnością przedstawiamy pierwszą oficjalną drużynę unihokeja na wózkach w Polsce – „Wheel Wolf”!

Drużyna składa się z kilkunastu graczy o różnym stopniu niepełnosprawności, pochodzących z całego województwa śląskiego. Łączy ich wspólna chęć współzawodnictwa i realizowania sportowej pasji. Zespół ma na celu stworzenie warunków aktywności sportowej dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Ponieważ w Polsce nie ma jeszcze podobnych drużyn, pierwsze rywalizacje „Wheel Wolf” rozpoczęli w czeskiej lidze unihokeja w październiku 2011 r. Już w sierpniu 2012 wzięli udział w największym na świecie międzynarodowym turnieju unihokeja na wózkach – „Prague Wheel Open”. Polski zespół zajął 6. miejsce (na 14). Wygrali zatem z drużynami trenującymi od lat, a nawet z wicemistrzami zeszłego roku!

Zawodnicy wiedzą, że stać nas na jeszcze więcej. Mają nadzieję stworzyć polską ligę i rozgrywać turnieje międzynarodowe w ojczyźnie. W tym roku również wybierają się na „Prague Wheel Open” i wierzą, że rok ciężkiej, sumiennej pracy na regularnych treningach i ciągle rosnąca miłość do unihokeja dadzą jeszcze lepsze efekty niż w zeszłym roku.

Zachęcamy do śledzenia wyników rozgrywek z udziałem „Wheel Wolf” na czeskiej stronie ligii unihokeja na wózkach: http://liga.fbh.cz/?p=standings. Warto również dowiedzieć się więcej o tej fantastycznej grupie ludzi z ich profilu na Facebooku, a także z poświęconego im programu TVP: http://www.tvp.pl/vod/audycje/religia/cos-dla-ciebie/wideo/14012013/9671312.

Więcej o polskiej drużynie unihokeja na wózkach może opowiedzieć Wam Ania Kąsek (ania-kasek@wp.pl; 509326052) i Łukasz Woźnica (woznik@onet.eu; 501708378).


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.