Poland Business Run – start rejestracji!

12 maja punktualnie o godzinie 12:00 wystartowały rejestracje do Poland Business Run!

Charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety – Poland Business Run, który 14 września wystartuje dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, uruchomił rejestrację w trzech miastach. Od 12 maja można już zgłosić się do biegu w Kraków Business Run, Katowice Business Run i po raz pierwszy – Łódź Business Run. Wkrótce zostaną otwarte zgłoszenia w Poznaniu oraz Warszawie.

Bez względu na lokalizację opłata startowa wynosi 50 zł netto od osoby – czyli 250 zł za całą drużynę. Opłata startowa w całości przeznaczona jest dla konkretnych osób – podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W każdym mieście Fundacja wskazała podopiecznego, który aktualnie najbardziej potrzebuje protezy.

W Krakowie beneficjentem wydarzenia jest 32-letni Daniel, któremu po kilkunastu operacjach amputowano lewą nogę. Grzegorz, któremu dedykowany jest bieg w Katowicach, w niejasnych okolicznościach odmroził obie stopy – konieczna była ich amputacja. Łódź pobiegnie dla Tomka niebywale pozytywnie nastawionego do życia młodego mężczyzny, który urodził bez części obydwu nóg i dłoni.

Wydawałoby się, że by zmienić czyjeś życie na lepsze, potrzeba poświęceń i lat wytrwałości. Nie zawsze – czasem 2 zdrowe nogi wystarczą by pomóc. Nogi, na których uczestnicy Poland Business Run przebiegną 3,8 km. W 2013 roku, dzięki nim pomogliśmy aż ośmiu osobom, a łącznie z pierwszą edycją – jest ich już dziewięć. W tym liczymy na to, że liczba podopiecznych, którym uda nam się pomóc będzie przynajmniej tak samo duża. – mówi Jasiek Mela.

Bez względu na udział w biegu każdy może pomóc. To za sprawą akcji Pomagam bardziej uruchomionej na stronach internetowych w każdym z miast. Środki zebrane w ten sposób trafią na konto Fundacji. Jeśli całościowa kwota zebrana na protezy dla ogłoszonych w pierwszej kolejności osób przekroczy potrzeby, Fundacja wybierze dodatkowych beneficjentów.

Biegiem do zapisów na stronach www.krakowbusinessrun.pl, www.katowicebusinessrun.pl i www.lodzbusinessrun.pl!

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.