Poland Business Run w 5 miastach!

Przed nami wyjątkowa edycja biegu Poland Business Run. 14 września o godzinie 10:30 12000 uczestników biegu stanie na starcie w aż 5 miastach: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie.

Podobnie jak w poprzednich latach startować będą 5-osobowe sztafety biegaczy. Część z uczestników ma już niemałe doświadczenie biegowe, inni pojawią się na trasie niemal wprost z przed swoich biurek. Każdy uczestnik pokona odległość 3,8 km.

Uczestnicy to w 90% reprezentanci małych i dużych firm, działających w regionach, w których odbędą się biegi. Część z nich – zwłaszcza tam, gdzie impreza odbywa się po raz kolejny – zgłosiła już na start po kilka, a nawet kilkanaście zespołów. To znak, że taka inicjatywa podoba się i jest potrzebna. – mówi Iwona Furtek z Radisson Blu Hotel, który jest współorganizatorem imprezy.

W tym roku bieg w Krakowie pomoże Danielowi, który w wyniku wypadku, a później zakażenia gronkowcem stracił lewą nogę. Poznań biegnie dla Piotra i Jakuba – mężczyźni potrzebują protez obydwu nóg. W Katowicach pomoc zostanie skierowana dla Grzegorza, który w wyniku odmrożenia stracił obie stopy. W Łodzi beneficjentem jest Tomek – wyjątkowo otwarty i pozytywnie nastawiony do życia młody człowiek, który na co dzień musi radzić sobie bez nóg i z częściową amputacją obudwu dłoni. Warszawa bieg dedykuje Łukaszowi, który stracił nogę w wyniku wypadku.

Dzięki zeszłorocznej edycji biegu udało się nam nabyć 10 protez za prawie 400 tysięcy złotych. W tym roku liczymy na poprawę tego wyniku!


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.