Ponad dwie tony zakrętek przyjechały do Krakowa z Gdyni!

21 czerwca 2011 roku do Krakowa specjalnie dołączonym wagonem przybyły zakrętki z Gdyni, które różne instytucje zbierały na rzecz Marcina Statucha!

Dzięki współpracy z PKP Intercity – zakrętki przybyły do Krakowa specjalnie dołączonym wagonem. Jest ich, bagatela, dwie tony 50 kilogramów.

Chcemy serdecznie podziękować Magdzie Małek i wszystkim zaangażowanym w zakretkową akcję w Trójmieście za poświęcenie i cheć pomocy! Jesteście wspaniali!!!

Bardzo dziękujemy także Panu Tomkowi z zaprzyjaźnionej juz przetwórni, który ze stoickim spokojem rozładowywał wagon wraz ze swoimi ludzmi.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni firmie EKOPOLDEX, za to, że towarzyszy nam w akcjach zakrętkowych!
Przypomnijmy historię Marcina:
25 lat, pochodzi z Sandomierza. 16 czerwca 2009 r. miał wypadek – na stacji kolejowej w Niemczech został porażony prądem mechanicznym. Odzyskał przytomność dopiero po dziewięciu dniach i wtedy dowiedział się, że ma amputowane obie nogi poniżej kolan. Lekarze musieli wykonać także przeszczep skóry lewego ramienia. W klinice w Hamburgu Marcin spędził 1,5 miesiąca. Po operacji kilkukrotnie upadał na kikuty, co powodowało ogromny ból i powikłania – z ran pooperacyjnych trzeba było usuwać martwicę.

Obecnie Marcin chodzi dzięki protezom, tzw. tymczasowym, ale używanie tych protez sprawia mu dużo bólu i ogranicza swobodę ruchów (nie ma mowy o tym, żeby pobiegać czy podskoczyć). Marcin bardzo chce wrócić do aktywnego życia, chce wrócić do pracy jako kucharz, bo to jego wymarzony (i wyuczony) zawód. Chciałby również uprawiać jakiś sport. Jednak, aby to zrobić potrzebuje dobrej jakości protez nóg – z wysokiej klasy komponentów, z ruchomymi stopami.

Takie protezy przygotuje dla niego firma Centrum Techniki Ortopedycznej. Marcin jest już konsultacjach w CTO. Wycena protez dla niego to 96.000 zł.

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.