Poradnik Ogólnopolskiego Programu Protezowania już wydrukowany!

Udało się nam już wydrukować poradnik OPP – już niebawem będzie on dostępny do pobrania na http://www.copoamputacji.org/ :) Poradnik będzie dystrybuowany w szpitalach, firmach protetycznych oraz wszystkich innych miejscach, gdzie natrafią na niego na osoby świeżo dotknięte problemem amputacji.

Główna część poradnika to informacje techniczne, czytelnik dowie się z nich jakie procedury należy przejść przed i po amputacji, do kogo się zgłosić i w jaki sposób starać się o odpowiedni rodzaj protezy.

Bardzo istotną częścią poradnika jest rozmowa z Psychologiem Ulą Melą (Mamą Jaśka) – która tłumaczy jak dużą traumą dla organizmu jest utrata kończyny oraz jak można z niej wyjść z pożytkiem dla jakości życia. Oczywiście w większości przypadków bardzo korzystna jest pomoc psychoterapeuty, jednakże niezależenie od wszystkiego, najważniejsza jest sama postawa osoby dotkniętej tego rodzaju doświadczeniem. Dobrze przepracowany uraz, może sprawić, że nie będzie on negatywnie promieniował na resztę życia, a nawet ostatecznie, trudne doświadczenie może stać się źródłem siły motywującej do dalszego działania.

Ostatnią częścią są wypowiedzi samych podopiecznych. Opisują oni swoje reakcje na to co ich spotkało, swoje potrzeby, oczekiwania oraz to co sprawiło im najwięcej kłopotów. Szczególnie cennym głosem jest tu obszerna wypowiedź Kasi Pietrzyk, której bardzo serdecznie za zaangażowanie i za tak głębokie odpowiedzi ;)

Podsumowując: Poradnik jest może napisany z myślą o osobach dotkniętych bezpośrednio problemem amputacji ale nie przeszkadza to absolutnie w zapoznaniu się z tymi działami, które poszerzają nasze na problemy osób po amputacjach, z których możemy nie zdawać sobie sprawy, a ponieważ czyta się go bardzo płynnie i fajnie – polecamy go także Wam jako dodatkową lektura rozwoju osobistego ;)

 

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.