Powstaje drużyna piłkarska dla osób po amputacjach!

Hejka!

Wiecie co tej jest Amp Futbol? To piłka nożna uprawiana, przez osoby po amputacji nogi. W ten rodzaj piłki grywa się już w 25 krajach na świecie! Od pewnego czasu organizowane są także mistrzostwa świata w Amp Futbol. Być może już niedługo Polska weźmie w nich udział!
Wszystko za sprawą nowo powstającej pierwszej drużyny AF w naszym kraju. Obecnie zespól liczy 13 zawodników i potrzebuje kolejnych graczy! Treningi prowadzą profesjonalnej klasy trenerzy klasy UEFA A – Marek Dragosz i specjalista od bramkarzy – Krzysiek Wajda.
Na pierwszych treningach drużyny pojawili się zawodnicy m.i.n z Opola, Krakowa, Poznania, Łodzi, Warszawy, Raciąża, Koniecpola, Szczawnicy, Koszalina i Gdyni. Jeśli znacie kogoś po amputacji kto mógłby grać lub chcecie grać sami zajrzyjcie na www.ampfutbol.pl 
Zapraszamy Was na kolejne zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 12-13 listopada w Warszawie! Czas zgrupowania, wykorzystacie dobrze – ponieważ będą, aż 3 sesje treningowe. Dla osób spoza Warszawy będzie możliwość noclegu.
Zapraszamy chętnych do gry z całej Polski, wiek czy też dotychczasowy brak doświadczenia w grze, nie stanowią żadnego ograniczenia. Organizatorzy chętnie przyjmą do drużyny zarówno osoby po jednostronnej amputacji ręki albo nogi, jak i osoby z wrodzonymi wadami kończyn.

Osoby zainteresowane grą w Amp Futbol prosimy o kontakt:
m.widlak@ampfutbol.pl
889 177 386
Mateusz Widłak
www.ampfutbol.pl

Zobaczcie jak to wygląda:

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.