Poznań Business Run!

W tym roku nie poprzestajemy na organizacji Krakow Business Run. 15 września 2013 o godz. 11 na sygnał sędziego biegacze wystartują nie tylko na krakowskim Rynku, ale również w Poznaniu! Z wielką przyjemnością ogłaszamy Poznań Business Run!

Dziś, 6 czerwca, w sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania odbyła się konferencja prasowa biegu Business Run. W konferencji wzięli udział Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny, Prezes Fundacji Poza Horyzonty Jasiek Mela, Dyrektor Wydziału Sportu UMP Ewa Bąk, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów UMP Marcin Przyłębski oraz Tomasz Nowicki – podopieczny naszej Fundacji i beneficjent poznańskiej edycji biegu.

Tomasz ma 38 lat, mieszka w podpoznańskim Swarzędzu i jest ojcem utrzymującym dwójkę małych dzieci. W wyniku wypadku samochodowego stracił nogę. Pilnie potrzebuje protezy, gdyż poprzednia, która służyła mu przez wiele lat, jest zupełnie zużyta. Zastąpienie jej nową, jest niezbędne, by Tomasz mógł kontynuować pracę zawodową i utrzymywać swoją rodzinę. Niestety zakup protezy przerasta jego możliwości finansowe, dlatego to Tomasza wskazaliśmy jako osobę najbardziej potrzebującą i to dla niego zostanie przekazany dochód z opłat startowych uczestników Poznan Business Run 2013.

Poznań Business Run to pierwsza impreza sportowa w Poznaniu, do udziału w której zaproszone są wszystkie firmy działające na terenie miasta i okolic. Do biegu w formie sztafety każda firma może zgłosić nawet po kilka 5-osobowych drużyn. Start i meta Poznań Business Run znajdują się na Placu Wolności, a jego trasa wiedzie głównymi ulicami miasta. Każdy uczestnik pięcioosobowego zespołu ma za zadanie przebiec dystans o długości 3,8 km. Podczas imprezy Plac Wolności zostanie zamieniony w miejsce rodzinnego pikniku dla kibiców, rodzin i współpracowników biegaczy.

Zapisy ruszyły dzisiaj, zatem zachęcamy do tłumnego odwiedzania strony www.poznanbusinessrun.pl i rejestrowania swych drużyn. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zarażanie ideą Business Run!


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.