Projekt „440 km” i Ogólnopolski Program Protezowania

O projekcie „440 km” pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. Przypominamy, iż jest to fotograficzno-społeczna inicjatywa Fundacji Machina Fotografika, która od kilku lat promuje twórczość i działalność kobiet oraz głośno mówi o ich potrzebach i prawach. Prezeską Fundacji i pomysłodawczynią projektu „440 km” jest Sylwia Nikko Biernacka – fotografka. Nikko wyruszyła dzisiaj ze Świnoujścia w pieszą podróż brzegiem polskiego morza. Wszystko po to, aby wzmocnić obecność kobiet z niepełnosprawnością w przestrzeni publicznej. Bezpośrednim celem inicjatywy jest zakup protezy dla jednej z nich: Pani Urszuli Kosmal Krauze – podopiecznej Fundacji Poza Horyzonty. Ale to nie jedyny związek projektu „440 km” z nami…

W podróży Nikko towarzyszyć będzie 7 Ambasadorek projektu „440 km”: Anna Rutz, Justyna Wysocka, Joanna Pawlik oraz związane z nami - Monika Kuszyńska (wokalistka i Ambasadorka Ogólnopolskiego Programu Protezowania), Monika Jankowska Rangelov – Dyrektor CSR w firmie UBS, która wspiera wiele projektów Fundacji, w tym Krakow Business Run i Musicalową Podróż Poza Horyzonty), Agnieszka Harasim i Joanna Chałupa – podopieczne Fundacji, pierwsza z nich jest beneficjentką KBR2013; dla Joasi zaś przyjaciele zorganizowali pod naszą egidą akcje „42 do szczęścia” i Projekt Europa). Każda z Ambasadorek przejdzie wraz z Nikko odcinek od kilku do kilkunastu km. W poszczególnych miastach odbywać się będą spotkania z dziewczynami.

Spotkanie z Agnieszką Harasim odbędzie się 17 sierpnia na Helu, z Moniką Kuszyńską 18 sierpnia w Gdyni, 19 sierpnia w Sopocie spotkamy się z Moniką Jankowską-Rangelov, a dzień później w Gdańsku z Joasią Chałupą. Od 16 do 20 sierpnia z Nikko i ww. Paniami pomaszeruje plażą również Magdalena Ohl, koordynatorka naszego Ogólnopolskiego Programu Protezowania. Magda wzięła również udział w dzisiejszej inauguracji projektu w Piwnicy Kany w Szczecinie.

Zachęcamy do przyłączenia się do tego lub innego odcinka trasy projektu „440 km”. Wielu z Was zapewne spędza wakacje nad morzem, więc chodźcie z nami!

Projekt „440 km” jest szczegółowo opisany na stronie Fundacji Machina Fotografica: http://machinafotografika.pl/pl/projekt-440km. Warto również śledzić profil akcji na Facebooku, gdzie Nikko na bieżąco relacjonuje przebieg trasy, a także ogłasza codzienne miejsca zbiórki.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.