Projekt 440 km: odcinek Hel-Gdynia-Sopot-Gdańsk i zakończenie w Stegnie

W sobotę, 24 sierpnia, w Stegnie – w przemiłej atmosferze zakończył się Projekt 440 km po zmianę organizowany przez Fundację Machina Fotografika. W zakończeniu wzięła udział Pani Urszula Kosmal-Krauze – podopieczna naszej Fundacji, która dzięki projektowi otrzymała protezę nogi. Na spotkaniu obecne były również niemal wszystkie Ambasadorki akcji: Anna Rutz, Monika Jankowska-Rangelov, Agnieszka Harasim, Joanna Chałupa i Joanna Pawlik.

Byliśmy obecni podczas tego i kilku innych nadmorskich spotkań: Agnieszką Harasim 17 sierpnia na Helu zaimponowała wszystkim siłą, bezpośredniością i cudownym poczuciem humoru. Wspaniałe było również spotkanie z Moniką Kuszyńską w Gdyni, dzień później. Ambasadorka Ogólnopolskiego Programu Protezowania jak zwykle przekazała słuchaczom wiele mądrości i radości. Towarzyszyły jej bohaterki kolejnych spotkań - Monika Jankowska-Rangelov i Asia Chałupa.

Monika Jankowska opowiedziała nam o sobie następnego dnia w Sopocie, a Asia rozmawiała z zainteresowanymi przechodniami podczas oryginalnego spotkania w plenerze – pod pomnikiem Neptuna w Gdańsku. Spędziliśmy nad morzem niezwykłe, piękne chwile i jesteśmy wdzięczni wszystkim uczestnikom spotkań za niezapomnianą atmosferę tego czasu i odważne zmiany, które wprowadzają na co dzień.

Serdecznie dziękujemy Sylwii Nikko Biernackiej i Fundacji Machina Fotografika za nieocenione wsparcie naszej podopiecznej – Pani Urszuli Kosmal-Krauze. I wspaniałą zmianę, jaką projekt 440 km wprowadził w życie Pani Uli.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.