PrzyjazneStudia.pl – baza uczelni wyższych przyjaznych osobom niepełnosprawnym

Na portalu PrzyjazneStudia.pl buduje się pierwsza w Polsce baza uczelni wyższych przyjaznych osobom niepełnosprawnym.

Portal ma ułatwić osobom niepełnosprawnym znalezienie uczelni odpowiadającej ich potrzebom. Ponadto ma zachęcać do podjęcia studiów – pokazywać, że mimo niepełnosprawności można zdobyć wykształcenie, dobry zawód i wieść szczęśliwe życie. Na łamach portalu będą zamieszczane historie ludzi, którym się wszystko to udało :)

PrzyjazneStudia.pl stworzył Kamil Buczek z przyjaciółmi. Kamil sam porusza się na wózku – choruje na dystrofię mięśniową. „Wiem, jak ciężko jest uwierzyć w siebie oraz jak ciężko jest znaleźć odpowiednią uczelnię, która stwarza odpowiednie warunki (brak barier architektonicznych, zakwaterowanie, opieka) studiowania dla osoby niepełnosprawnej”. W roku 2006 Kamil ukończył studia na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, z tytułem magistra na kierunku informatyka. Zaraz po studiach podjął pracę. Dziś jest szczęśliwym człowiekiem, a skoro jemu się udało, to chciałby pomóc innym.

Twórcy bazy wysłali zaproszenia do ponad 200 szkół wyższych. Na razie zarejestrowało się ich kilkanaście, ale liczba rośnie. Popieramy inicjatywę, zachęcamy do odwiedzin strony www.przyjaznestudia.pl i trzymamy kciuki!


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.