Reprezentacja Polski w ampfutbolu zadebiutuje na Mistrzostwach Świata!

Już w najbliższą niedzielę, 7 października, reprezentacja Polski w ampfutbolu (piłka nożna osób po amputacjach) zadebiutuje na Mistrzostwach Świata! Turniej rozegrany zostanie w dniach 7-14 października w Rosyjskim Kaliningradzie.

Polska jako jedyny debiutant trafiła do silnej grupy razem z wicemistrzem Afryki (Ghaną), wicemistrzem świata (Argentyną), gospodarzami (Rosją), oraz Salwadorem i Iranem. Mimo że nasza drużyna istnieje dopiero od roku, to z drużynami, które powstały w ciągu ostatnich kilku lat, udaje nam się regularnie wygrywać. Turniej ostatnio rozegrany w Warszawie pokazał, że w szybkim tempie zmniejszamy też dystans dzielący nas od światowej czołówki. - mówi Mateusz Widłak, twórca reprezentacji Polski.

W drugiej grupie zagrają Uzbekistan, Turcja, Liberia, Japonia oraz drużyny, które niedawno wystąpiły na turnieju w Warszawie – Anglia i Ukraina.

Trener reprezentacji, Marek Dragosz, tak ocenia szanse neszego zespołu: Jedziemy na mistrzostwa z pozycji absolutnego beniaminka. Przed każdym rywalem czujemy należny respekt, ale nie boimy się nikogo. 

Podczas warszawskiego Amp Futbol Cup nasi piłkarze pokazali, że potrafią walczyć o każdy centymetr boiska. Pojedziemy gryźć  trawę i nikomu łatwo punktów nie oddamy. Będziemy walczyć o dobry wynik, żeby wrócić  do Polski z podniesionymi głowami. Kule będą się łamać! - zapowiada Mateusz Kabała – bramkostrzelny obrońca naszej kadry. Zatem połamania kul, Panowie!

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie internetowej www.ampfutbol.pl.

Fot. Grzegorz Press


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.