Road Show w UBS Kraków

Wczoraj gościliśmy z naszym Road Show* w krakowskim biurze Banku UBS, jednego z naszych największych partnerów oraz jednego z głównych organizatorów Kraków Business Run. Opowiadaliśmy m.in o tym jak zaczął się Poland Business Run, o tym gdzie się narodził i kto go tworzył. Razem z nami była tam również Danusia Bujok – nasza zeszłoroczna beneficjentka Kraków Business Run, która opowiedziała o tym jak zmieniło się jej życie po zeszłorocznej edycji biegu. Danusia opowiedziała również wiele ciekawych rzeczy odnośnie tego jak traktowana jest przez otoczenie jako osoba niepełnosprawna. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się z kolejnymi osobami chcącymi dowiedzieć się więcej o naszym projekcie.

* Co to jest Road Show?

Celem akcji jest zwiększenie świadomości wśród potencjalnych uczestników Poland Business Run dotyczącej problemów związanych z poruszaniem się na protezach osób po amputacji, czyli głównego problemu z jakim zmaga się impreza Poland Business Run oraz główny organizator Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Dzięki tej akcji chcemy pokazać uczestnikom naszego biegu z jakimi problemami muszę walczyć ludzie po amputacjach, którzy zostają zaopatrzeni w protezy dzięki imprezie Poland Business Run. Pokazujemy, że protezowanie to długotrwały proces, który często wiąże się z ciężką pracą, jaką musi wykonać beneficjent aby przyzwyczaić swoje ciało do używania nowej protezy.

W tym celu przygotowaliśmy specjalne protezy, które umożliwiają sprawnym osobom poczuć to, jak na co dzień czują się osoby poruszające się na jednej lub dwóch protezach. Ubranie protez i przejście w nich kilku kroków pokazuje, jak odczuwa to osoba po amputacji i ile czasu potrzeba, aby poruszanie się na nich stało się naturalną czynnością dla naszych beneficjentów.

Dodatkowo, osoby zaiteresowane zostaną zapoznane z podstawowymi kwestiami z odnośnie rehabilitacji osób zaopatrzonych w protezy dzięki Poland Business Run.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.