Robert Wydera będzie miał nową protezę. Jasiek w Kluczborku!

Jasiek pojechał tym razem do Kluczborka, by tam podziękować i spotkać się z uczniami liceum, którzy pomagali w zbieraniu pieniędzy na protezę dla Roberta.

Robert urodził się bez kości udowej i porusza się dzięki protezie. Ta, której używał, przestała już spełniać swoje zadanie, a nowa to koszt rzędu 35 tys. zł.

W ramach pomocy dla kolegi, młodzież kilkukrotnie wystawiła spektakl „Oskar i pani Róża”, zorganizowała kiermasz ciasta i kartek bożonarodzeniowych. W ten sposób udało się zebrać 6tys. złotych. Znalazł się także sponsor – pan Leszek Czarnecki i w końcu udało się zgromadzić potrzebną kwotę.

W spotkaniu w Zespole Szkół Ogólnokształcących im Mickiewicza uczestniczyło około 300 osób – uczniów  Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 1 i nr 5  oraz dorośli: opiekunowie, nauczyciele, zaproszeni goście m.in. Naczelnik Oświaty, media.

Według świadków, młodzież z wielka uwagą słuchała tego, co mówił Jasiek, niejednokrotnie przerywając mu brawami. Uczestnicy zobaczyli w Jaśku nie tylko zdobywcę biegunów, lecz mądrego, młodego człowieka, który swoimi doświadczeniami potwierdzał, że najważniejsze jest przełamywanie barier i uwrażliwienie na drugiego człowieka.

Pytano Jaśka o wyprawy, ale także o problemy niepełnosprawnych i ich życia w społeczeństwie.

Po spotkaniu Jasiek „po męsku, w cztery oczy” rozmawiał z Robertem.

Pani Katarzyna Juranek- Mazurczak powiedziała nam: O tym, jak mocne wrażenie wywarło spotkanie z Jasiem Melą świadczy fakt, że jeszcze kilka dni po wizycie cytujemy słowa Gościa i zbieramy zakrętki dla Marcina – kolejnego podopiecznego Fundacji Poza Horyzonty/ ze zdwojoną siłą. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że znalazł dla nas czas.

Widzicie drodzy Wspieracze? Co byśmy bez was zrobili? Dzięki wam Jasiek może spotykać się z tymi, którzy bardzo tego potrzebują. Dziękujemy wam za to, że jesteście!

Trochę zdjęć:

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.