Rusza Dobroczynna Zaprawa

Gnyszka Fundraising Advisors i serwis Dobroczynność.com rozpoczynają projekt „DobroczynnaZaprawa.pl”!

3. września rozpoczęła się pół-roczna akcja organizowana przez Gnyszka Fundraising Advisors i serwis Dobroczynność.com zatytułowana „DobroczynnaZaprawa.pl”. Przez najbliższe 180 dni, pięciu śmiałków podejmie wyzwanie zapomnianej już sztuki ćwiczeń fizycznych – kalisteniki, potocznie zwanej treningiem z własną masą ciała. Tajniki tej efektywnej metody wypracowania prawdziwej i czystej siły zgłębiał przez 20 lat autor książki „Skazany na trening. Zaprawa więzienna” Paul „El Entrenador” Wade, która na terenie Polski została wydana przez poznańskie wydawnictwo AHA.

Akcja „DobroczynnaZaprawa.pl” ma za sobą kilka celów. Pierwszym z nich jest pozyskanie środków finansowych dla pięciu organizacji pozarządowych. Każdy uczestnik biorący udział w projekcie będzie reprezentował jedną z nich. W ten sposób mamy zamiar zbierać pieniądze dla:

PołączPółkule.pl – akcja organizowana przez Fundację AVALON, której celem jest pozyskanie 80 000 złotych na operację połączenia półkul mózgowych dla swojego Podopiecznego,

Fundacja L’Arche – misją Fundacji jest dążenie do wewnętrznej przemiany ludzi poprzez wzajemne relacje oraz ukazywanie darów i talentów osób niepełnosprawnych,

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa – Fundacja zapewnia bezpłatną, kompleksową opiekę dla osób z zaawansowaną chorobą nowotworową i ich rodzin,

Narodowy Dzień Życia – organizacja zajmuje się promowaniem wartości rodzinnych poprzez różne kampanie społeczne,

Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty” – założona w grudniu 2008 roku przez Jaśka Melę, podróżnika i polarnika, zajmuje się pomocom osobom przed, po i w trakcie amputacji.

Aby to osiągnąć zostanie założony specjalny portfel dobroczynny na serwisie Dobroczynnosc.com. W ten sposób darczyńcy, którzy zachcą wesprzeć wysiłki uczestników, będą mogli wesprzeć wszystkie pięć organizacji NA RAZ!

Kolejnym celem projektu „DobroczynnaZaprawa.pl” jest zachęcenie obserwatorów do rozpoczęcia swojej przygody z kalisteniką. Jak powiedział inicjator akcji, Krzysztof Bernaciak, „żyjemy w czasach, gdzie pierwszą myślą o ćwiczeniach i wszelkim ruchu fizycznym jest siłownia. Jednak siłownia nie jest miejscem, w którym znajdziemy prawdziwą siłę, a jedynie zwątpienie i porażkę. Kalistenika to nie tylko program ćwiczeń, skąd inąd bardzo prosty i nieskomplikowany, to styl życia i wyborów rzeczy ogólnie dostępnych, gdzie nie mam miejsca na napompowane mięśnie, sztuczny wygląd szcześciopaków i szybki wzrost masy mięśniowej”.

Pięciu śmiałków rozpocznie swoje zmagania już 3 września 2012 roku i będą trwały przez najbliższe pół roku, czyli do 3 lutego 2013 roku. Dlaczego ćwiczenia fizyczne mają przyciągnąć uwagę Darczyńców? Na to pytanie odpowiada Maciej Gnyszka, założyciel serwisu Dobroczynnosc.com „Regularne ćwiczenia fizyczne nie są czymś, co samo w sobie porywa tłumy. Jednak nasze życie to systematyczny i regularny wysiłek który wkładamy każdego dnia w wykonywane przez nas czynności. I to właśnie dzięki temu osiągamy mistrzostwo w tym, co robimy. Chwytając za telefon, pisząc kolejnego maila czy po prostu przygotowując dzieciom kanapki do szkoły. „

A przede wszystkim, akcja „DobroczynnaZaprawa.pl” ma być dobrą zabawą, zarówno dla uczestników jak i obserwatorów. I chęć pokazania, jak niewiele trzeba, aby zrobić coś dobrego – dla siebie i dla innych.

 

Kontakt:

Krzysztof Bernaciak
Tel. +48 535 307 710
E-mail: k.bernaciak@foundraisingadvisors.pl

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.