Rzecz o rozwoju Fundacji i współpracy z Stowarzyszeniem „Orion”

W środę 2 listopada rozmawialiśmy z zarządem oraz członkami stowarzyszenia Orion w Nowym Sączu. Część z Was już zna Stowarzyszenie, jednak dla porządku, pokrótce przypomnimy jego działalność. Stowarzyszenie działa na rzecz integracji różnych środowisk w Nowym Sączu i robi to po prostu genialnie! Dzięki wspaniałym członkom Stowarzyszenia udało się nam przeprowadzić razem bardzo udane akcje dobroczynne.

W związku z niezwykle udaną współpracą z Stowarzyszeniem, postanowiliśmy poszerzyć naszą współpracę! W najbliższych latach Nowy Sącz stanie się naszym Ogólnopolskim Centrum Wolontariatu! Centrum będzie zawiadywało wolontariuszami w skali całego kraju. Docelowo planujemy stworzyć strukturę w ramach której, w każdym województwie znajdowało by się 16 ambasadorów-liderów, którzy promowali by idee pomocy i dobroczynności w swoich własnych środowiskach oraz rekrutowali i szkolili by nowych wolontariuszy.

Dzięki takiej „terenowej” strukturze, Fundacja będzie mogła, poprzez wolontariuszy szybciej i łatwiej dotrzeć do osób oczekujących na pomoc – które żyją i mieszkają poza Krakowem.

Ambasadorowie, podparci pomocą swoich wolontariuszy, będą także dla nas ogromnym wsparciem – jako kreatorzy nowych akcji dobroczynnych. Dlaczego? Ponieważ, jak członkowie lokalnych społeczności, w naturalny sposób, lepiej od osób z zewnątrz znają swoje społeczności. Dzięki temu będą wiedzieli jaki pomysł ma szansę odnieść sukces, a jaki nie sprawdzi się w ich przypadku.

To jednak nie wszystko! Już od stycznia w Fundacji rusza nowa inicjatywa – dziennik dobrych praktyk. Każdy kto przeprowadził, jakąkolwiek akcję, wymagającą szerszego planowania, będzie zapisywał swoje uwagi i porady – takie Dzienniki będziemy publikować w formie dokumentów PDF na naszej stronie. Dzięki temu rozwiązaniu, każde nowe przedsięwzięcie, będzie generować dodatkową wiedzę, co w efekcie pozwoli nam działać jeszcze skuteczniej i bardziej profesjonalnie.

Mamy nadzieję, że podobają się Wam plany rozwoju Fundacji – myśleliście już o wolontariacie?


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.