SMOK – Innowacyjny Program Doskonalenia Nauczycieli

Projekt SMOK to Innowacyjny Program Doskonalenia Nauczycieli szkół podstawowych w zakresie pracy z uczniem niepełnosprawnym i przewlekle chorym. SMOK realizowany jest na Pomorzu i ma zmienić sposób nauczania dzieci niepełnosprawnych poprzez odpowiednią edukację nauczycieli, najpierw na Pomorzu a potem w całej Polsce. Projekt jest na etapie upowszechniania.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie www.smok.oditk.pl oraz profilu projektu na Facebooku: www.facebook.com/projekt.SMOK

W imieniu orgnizatorów zapraszamy również do wzięcia udziału w konferencji „SMOK ku prawdziwej integracji – edukacja dzieci zdrowych”, którą organizujemy 09 grudnia 2013 roku w Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na konieczność zmian w systemie edukacji dzieci z niepełnosprawnością i przewlekłą chorobą w polskich szkołach.  ”Chcielibyśmy pokazać, jak ważną rolę w procesie edukacji tych osób odgrywają nauczyciele, ich odpowiednie przygotowanie również pod kątem pracy z emocjami i przekonaniami, jak również odpowiednia edukacja pełnosprawnych rówieśników”. – przekonują organizatorzy. Do udziału w konferencji zaproszono praktyków oraz osoby naukowo zajmujące się zagadnieniami edukacji osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych w polskim systemie edukacji.

Popieramy projekt SMOK i życzymy jego twórcom wytrwałości na drodze do zmiany przyszłości dzieci niepełnosprawnych w naszym kraju.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.