Spotkanie Polskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Motocyklistów

Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu Polskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Motocyklistów, które odbędzie się 29 czerwca o godz. 14 w Domu Kultury Podgórze przy ul. Sokolskiej 13 w sali widowiskowej.

W wydarzeniu wezmą udział motocykliści, którzy w wyniku wypadku stracili nogę lub nogi. Opowiedzą publiczności, co zrobili, by móc dalej jeździć i podróżować na motocyklu. Jeśli znacie naszych podopiecznych – Kubę, Jarka i Roberta lub Mateusza, któremu już pomogliśmy – wiecie, jak bliski jest nam ten temat.

Spotkanie ma na celu poszerzenie grona odbiorców misji i idei Polskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Motocyklistów, a także dotarcie do osób, którym Stowarzyszenie może pomóc.

Zespół Stowarzyszenia opowie o historii powstania tegoż, jego działalności i rozwoju. Omówione zostaną wyprawy do Armenii i Nordkapp oraz planowany na lipiec br. wyjazd do Władywostoku. Poruszony zostanie również temat regulacji prawnych dotyczących możliwości uzyskania prawa jazdy na motocykl przez osoby z niepełnosprawnością ruchową. Przy okazji swą działalność zaprezentuje Krakowska Szkoła Motocyklowa. Ponadto program spotkania obejmuje wystąpienia producentów protez – opowiedzą o aktualnych rozwiązaniach dla osób po amputacjach oraz o dofinansowaniach na sprzęt ortopedyczny. Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia: www.psnm.pl. Polecamy!


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.