Spotkanie z Marcinem Kusińskim

3 marca 2010 r. miało miejsce niezwykłe spotkanie. Kilka dni temu zadzwonił do nas kolega Marcina Kusińskiego, młodego chłopaka z Warszawy, który zmaga się z chorobą nowotworową. Rak zaatakował nogę Marcina, lekarze rozważają amputację.

Marcin w tym roku powinien zdawać maturę, lecz musiał przerwać naukę ze względu na chorobę. Ma postawioną diagnozę – rak kości (osteosarcoma). Obecnie leczy się w Centrum Onkologii w Warszawie. Po trzech planowanych seriach podawania chemii ma mieć amputację nogi. Koledzy i przyjaciele aktywnie włączyli się w pomoc Marcinowi. Wyszukali i nawiązali kontakt z najlepszym na świecie ośrodkiem leczenia tego typu schorzenia w Bostonie. Wysłali dokumentację medyczną, w celu skonsultowania u tamtejszych specjalistów. Chcą zrobić wszystko, aby pomóc w uratowaniu życia koledze i zachowaniu nogi.

Nie wiadomo jeszcze jaka będzie decyzja lekarzy, ale jedno jest pewne – Marcin bardzo potrzebuje wsparcia psychologicznego, ciepła i zrozumienia. Dlatego czym prędzej postanowiliśmy pojechać do Marcina do szpitala. Jasiek bardzo długo rozmawiał z Marcinem, rozwiał wiele jego wątpliwości odnośnie do ewentualnej amputacji.

Koledzy Marcina postanowili natomiast zorganizować koncert charytatywny na rzecz Marcina. Angażują w to znane osobowości, zespoły. Aktualnie rozmowy trwają z Ramoną Ray i innymi. Oprócz tego planowy jest recital w domu sztuki Ursynów, z udziałem gwiazd polskiego kabaretu, takich jak Cezary Pazura i Piotr Bałtroczyk. Dochody z koncertu i recitalu, przekazane będą na konto Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która opiekuje się Marcinem.

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.