Start biegu po marzenia Kamila!

Wczoraj, 16 lutego o godzinie 8:00, twórcy projektu Wybiegaj Marzenia rozpoczęli swoją walkę z 4 pustyniami – od jordańskiej pustyni w dolinie Wadi Ramm. Przez kolejnych 7 dni czeka ich zmaganie się z piaskiem, zmiennymi temperaturami, ciężarem ekwipunku oraz innymi przeciwnościami, którymi mogą być buty, plecak czy chusteczka…

Portale podróżnicze i biegowe zainteresowały się już śmiałkami – Andrzejem Gondkiem i  Markiem Wikierą i publikują obszerne artykuły na temat wyzwania, jakiego się podjęli. Zachęcamy do lektur:
http://maratony24.pl/aktualnosci_biegowe/4_pustynie_4_ultramaratony_4_polakow_4_kontynenty,1831.html
http://podroze.onet.pl/aktualnosci/maraton-w-wadi-ramm-polacy-na-starcie/8wkmv
http://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/4-deserts-biegiem-przez-sahare-dla-kamila#.Uv1EnvYhqCQ

Przypominamy, że panowie chcą wybiegać marzenia Kamila Doroty – podopiecznego naszej Fundacji. Kamil ma 26 lat, mieszka w Lubaczowie, w województwie podkarpackim. W 2006 r. został poszkodowany w wypadku kolejowym, w wyniku którego amputowano mu lewą nogę na wysokości podudzia. Mimo niepełnosprawności Kamil nie zamierza się poddać i rezygnować ze swoich zainteresowań. Chce korzystać z życia i już ma się czym pochwalić: w bieżącym roku zdobył trzykrotnie najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnicę (1346 m n.p.m.) i wraz z przyjaciółmi przeszedł szlak Ustrzyki Górne – Bukowe Berdo. W sierpniu tego roku zdobył najwyższy szczyt Polski – Rysy (2503 m n.p.m.). Niestety zużyta już wówczas oraz słabej jakości proteza nie wytrzymała tego wyzwania i wejście na szczyt zostało okupione jej uszkodzeniem. Proteza Kamila wymaga pilnej wymiany.

Kamil potrzebuje dobrej jakości protezy podudzia dla aktywnej osoby. Współtwórca projektu Wybiegaj Marzenia, Marek Wikiera, zapewnia: Jesteśmy przekonani, że taki sprzęt Kamil w pełni wykorzysta, zarówno w górskich eskapadach, jak w codziennym życiu i pracy zawodowej. Koszt nowej protezy dla Kamila to 20 000,00 zł.

Numer indywidualnego subkonta, na które można przesyłać pieniądze na cel: 03 1090 1665 0000 0001 2283 6207


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.