Świętokrzyskie Victorie i życie Fundacji

Gala wraz z rozdaniem nagród miała na celu wyłonienie oraz uhonorowanie osób oraz instytucji szczególnie zaangażowanych w działalność dobroczynną na terenie województwa świętokrzyskiego. Jaśkowi, który wręczał nagrody podczas Galii, najbardziej w pamięci utkwiło uhonorowanie w kategorii osobowość Pana Jerzego Dziopy.

Pan Jerzy mocno działał na rzecz dzieci niepełnosprawnych w trakcie tej działalności przyłączył się także do naszej Fundacji i chociaż nie zdążył zrealizować swoich największych planów – będzie nam go bardzo brakować. Pan Jerzy niestety sam nie mógł przezwyciężyć własnej choroby – zmarł na raka – dlatego postanowiliśmy przekazać nagrodę jego bratu oraz mianować go honorowym ambasadorem Fundacji w Kielcach.

Oprócz tego Jasiek wręczył także nagrodę Panu Bogdanowi Białkowi – założycielowi słynnego pisma psychologicznego „Charaktery”. W trakcje Gali Pan Bogdan podszedł na moment do Jaśka i stwierdził, że chciałby oddać całość swojej – wynoszącej 5 000 zł nagrody na rzecz Edyty Karolczak – naszej 32 letniej podopiecznej, pilnie potrzebującej środków na zakup protezy nogi. To była krótka, ale niezwykła rozmowa – której finałem były łzy szczęścia w oczach Edyty ;) Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogdanowi za jego wspaniałą hojność oraz otwartość na innych ludzi i mamy nadzieję że uda się jeszcze kiedyś podjąć wspólnie ciekawą współpracę.

Tymczasem W naszej Fundacji wciąż dużo się dzieje – na przykład jutro wybierzemy się do Łodzi na szkolenie dotyczące najnowszej technologii protez rąk. Brzmi to troszeczkę jak science fiction ale są one sterowane za pomocą fal mózgowych – po prostu musimy dowiedzieć się jak to działa i na ile będzie użyteczne dla naszych podopiecznych!

Na koniec mamy dla Was dobry news od Kamila Misztala. Kamilem zajął się światowej sławy lekarz – profesor Jarosław Czubak. W przyszłym miesiącu Kamila czeka kolejna operacja – jak jednak wiemy nie będzie potrzebne skracanie kikuta – całe szczęście wystarczy specjalistyczne nawleczenie skóry. Kamil jest w bardzo pozytywnym nastroju – cieszymy się razem z nim z opieki tak wspaniałego specjalisty i złagodzenia zakresu koniecznej operacji ;)


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.