Szczypawice – Stop Dyskryminacji!


Społeczne relacje – w pracy – na ulicy – w domu coraz częściej porównać można do wzajemnego podszczypywania – bardziej lub mniej świadomego. Szczypiemy się wzajemnie gestem, spojrzeniem, słowami, brakiem reakcji na nierówne traktowanie i obojętnością. Stąd pomysł, żeby szczypaniu powiedzieć STOP!

Szczypawica

Szczypawica (skorek) dobrze znany owad z charakterystycznymi szczypcami, wchodzący bez zaproszenia do naszych domów, szaf i ubrań i dotkliwie szczypiący. U jednych budzi paniczny strach i obrzydzenie, inni bez problemu strzepują go z siebie jednym gestem.

Szczypiący finał oraz konkurs „Stop dyskryminacji”

Wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Pracy i Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie zapraszamy Was do wzięcia udziału w wielkim finale akcji!

19 kwietnia o godz.19.30 do Klubu Fabryka, ul. Zabłocie 23 w Krakowie. Będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie „Szczypawice – stop dyskryminacji”.

Gości już na przy wejściu przywitają szczypiące s-korki. To na początek „pokazów szczypania”, jakie organizatorzy przyszykowali tego wieczoru. Pierwsza część imprezy to widowisko, na które złożą się prezentacje najlepszych prace video i animacji, biorących udział w konkursie „Stop dyskryminacji -w pracy- na ulicy – w domu” ogłoszonym przez ASP w Krakowie. Będą również pokazy video mappingu i performance, dotykające tematu równego traktowania i zakazu dyskryminacji. Swój film zaprezentuje także nasza Fundacja. W spektaklu „Redukcja biegu” zobaczyć będzie można aktorów Teatru Ludowego.

W drugiej części goście będą mieli okazje sami zostać performerami, a to dzięki rozdawanym prezentom – szczypiącym niespodziankom… Imprezę zakończą „Pozytywne SKOrKI” i wieczór z Dj Owakiem.

Zapraszamy wszystkich serdecznie do Fabryki – wszystko po to, by powiedzieć wspólnie głośne „STOP DYSKRYMINACJI” .

Nasze trąbki i rogi;)

W ramach promocji akcji będziecie mogli spotkać się z reklamami akcji na ulicach Krakowa, w prasie radiu, środkach transportu oraz na koszulkach studentów ASP – nie zabraknie też środków specjalnych w postaci szczypiącego tramwaju ;)

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.