Szkoła Podstawowa nr 23 w Warszawie Mateuszowi Staińskiemu!

17 czerwca 2011 roku Szkoła Podstawowa nr 23 w Warszawie przekazała nam 10 414 zł na rzecz Mateusza Staińskiego, naszego podopiecznego. Dzięki temu mamy pieniądze na ortezę nogi dla Mateusza! Szczegóły w newsie!

Dzieci zbierały pieniądze dla Mateusza już w zeszłym roku tworząc różne artystyczne precjoza, a także wspaniałe przysmaki, które potem sprzedawały rodzicom w czasie pikniku szkolnego. I to właśnie te pieniądze zostały wręczone naszej Fundacji w czasie trwania spotkania w Szkole Podstawowej nr 23 w piątek 17 czerwca.

Dzieci miały także możliwość poznania Mateusza, któremu pomogły. Mateusz i jego Mama nie kryli wzruszenia i radości.

Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 23 w Warszawie za fantastyczną postawę, wielkie serce i starania!

Z serca DZIĘKUJEMY!

 

Przypomnijmy historię Mateusza:

20 lat, mieszka w Wodzisławiu Śląskim koło Rybnika. Po urodzeniu zaraził się w szpitalu gronkowcem. Gdy po kilku dniach trafił ponownie do szpitala, okazało się, że ma tzw. pasocznicę. Mateusz cudem przeżył, ale choroba bardzo zniszczyła jego organizm. W efekcie całego leczenia bolesną metodą wydłużania kości aparatem Ilizarowa ma wydłużoną nogę i rękę, które są niesprawne. W nodze ma zanik mięśni i ścięgien. Lewa ręka natomiast ma ograniczoną ruchomość. Niestety noga łamie się nawet przy banalnych upadkach, a złamania są bardzo poważne. Dlatego niezbędna jest orteza nogi i stała rehabilitacja. Bez ortezy Mateusz jest skazany na nieustanne przebywanie w domu i w szpitalach.

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.