VIGO – ORTHO otworzyła nowy oddział w Krakowie!

21 czerwca 2011 roku byliśmy na otwarciu krakowskiego oddziału firmy VIGO w Szpitalu na Prokocimiu.

Na spotkaniu, lekarzom i dziennikarzom przyblizone zostały problemy dzieci chorych na artogrypozę i dzieci po amputacjach. Doszło także do rozmów z przedstawicielami firmy VIGO, naszej Fundacji oraz Ortopedii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.Wszystkie trzy podmioty wykazały chęc współpracy dla dobra najmłodszych pacjentów.
Na otwarciu zakładu zyskają nie tylko niepełnosprawni pacjenci potrzebujący profesjonalnych protez, ale przede wszystkim pacjenci cierpiący na artrogrypozę. Artrogrypoza to neurogenne schorzenie polegające na upośledzeniu mięśni kończyn i kręgosłupa lub mięśni części dystalnych (rąk i nóg), skutkujące silnymi przykurczami i zbliznowaceniami mięśni. Leczenie polega na przeprowadzeniu serii zabiegów operacyjnych, wykonaniu zaopatrzenia ortopedycznego (ortezy) oraz rehabilitacji. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie od 20 lat prowadzi operacyjne leczenie tego schorzenia, jednak w ostatnich latach, brak odpowiedniego zaplecza, które umożliwiałoby na miejscu wykonanie specjalistycznych ortez sprawił, że pacjenci często wybierali leczenie za granicą, gdzie ośrodki proponowały kompleksowe leczenie tego schorzenia. Dzięki otwarciu w USD zakładu ortopedycznego przez firmę V!GO– ORTHO Polska, Szpital w Prokocimiu będzie jako jedyny w Polsce prowadził kompleksowe leczenie artrogrypozy. Koszty leczenia i wykonania specjalistycznego oprotezowania będą w pełni refundowane przez NFZ.
Bardzo sie cieszymy że nasi podopieczni z południowej części Polski będą mieli łatwiejszy dostęp do konsultacji we współpracującym z nami miejscu protetycznym!

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.