W góry ze studentami AWF-u!

W ostatnim czasie Fundacja prowadzi wstępne rozmowy z samorządem krakowskiego AWF-u. Przedmiotem rozmów jest plan stworzenia sekcji wspinaczkowej dla osób niepełnosprawnych. Studenci poznali by, wiedzę i umiejętności potrzebne do zabezpieczenia takich zajęć. Jako rozwinięcie przydatnych kompetencji opanowali by, na przykład podstawy języka migowego oraz spotykali by się z podopiecznymi Fundacji – którzy brali udział w wyprawie w Beskid Niski.

Wszytko po to, aby jak najlepiej wiedzieli, co może być najbardziej potrzebne na wyprawie osobom, którymi będą się opiekowali.

Plany są ambitne – obejmują zarówno wycieczki w góry, jak i wycieczki rowerowe, a być może… jedno i drugie! Trwają także rozmowy na temat, możliwego objęcia projektem dzieci z domów dziecka oraz ośrodków opiekuńczych – co dało by im kapitalną szansę na rozwinięcie swojej wrażliwości i co za tym idzie szans życiowych.

Istotne jest jednak, że jak na razie, projekt istnieje dopiero we wstępnych założeniach, na szczegóły związane z zapisami czy detalami jakichkolwiek wyjazdów przyjdzie nam zapewne poczekać kilka miesięcy. Póki co, pozostaje nam tylko trzymać kciuki!


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.