Warsztaty fotograficzne w Krakowie dla młodzieży z Hiszpanii i Polski

Jeśli masz 18-25 lat, znasz język angielski i/lub hiszpański, interesujesz się fotografią, a w szczególności fotografowaniem architektury i przestrzeni miejskich – poniższy projekt tworzy się dla Ciebie. Kierowany jest również do osób niepełnosprawnych, zatem zachęcamy do udziału naszych podopiecznych.

Przez 10 dni młodzież z Hiszpanii i z Polski będzie uczestniczyć w interdyscyplinarnych warsztatach zogniskowanych wokół problematyki przestrzeni miejskiej. Poprzez praktyczne warsztaty fotograficzne, wymianę doświadczeń i wspólne organizowanie gry miejskiej młodzi ludzie będą mieli okazję stworzyć własny projekt fotograficzny, który następnie zostanie przedstawiony w postaci fotograficznej publikacji lub wystawy.

Zajęcia przeprowadzone będą w sposób, który młodym ludziom umożliwi aktywne uczestnictwo. Każdy uczestnik będzie miał szansę stać się przewodnikiem, poprowadzić własne zajęcia i wpływać na program warsztatów.

Program organizuje Instytut Kultury Wizualnej oraz LENS Escuela de Fotografía z Madrytu.

Organizatorzy poszukują do udziału w projekcie: osób w wieku 18-25 lat, mówiących po angielsku (i/lub hiszpańsku), interesujących się przestrzenią miejską; które chciałyby wziąć udział w fotograficznych warsztatach, w międzynarodowej grupie. Warsztaty odbędą się między 9 a 18 września 2013 w Krakowie. Zakończone zostaną wystawą oraz publikacją. Co ważne – organizatorzy pokrywają koszty przejazdów, pobytu oraz materiałów.

Do udziału w projekcie zaproszone są również osoby niepełnosprawne: „Chcielibyśmy włączyć do projektu również osoby, które z przyczyn niepełnosprawności ruchowej mają inne spojrzenie na przestrzeń miejską”. Zatem gorąco zachęcamy naszych podopiecznych, osoby, którym już pomogliśmy lub oczekujących naszej pomocy – do zgłaszania swych kandydatur.

Chętnych prosimy o jak najszybsze wysłanie emaila do Magdy – na adres m.ohl@pozahoryzonty.org. Lista uczestników zostanie zamknięta na dniach!


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.