Wojciech Os

Wojciech Os, 43 lata, mieszka w Gdańsku. W 2006 r. pan Wojtek uległ wypadkowi w pracy, w wyniku którego stracił prawe podudzie. Spadła na niego 12-metrowa szyna o wadze 2,5 tony. Na szczęście w ostatniej chwili pan Wojciech zdążył odskoczyć na bok – ratując sobie w ten sposób życie, ale niestety nie zdołał schować nogi i jego prawa stopa została zmiażdżona. W wyniku wypadku przeszedł kilka operacji.

Najpierw amputację w obrębie podudzia, a później – z powodu błędnego przeprowadzenia pierwszej operacji – konieczna była reamputacja, tak była noga była dobrze przygotowana do protezowania. Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, to jednak operacje amputacji w Polsce bywają przeprowadzane nieprawidłowo i niefachowo – w przypadku pana Wojciecha nie usunięto odłamów kostnych, nie spiłowano kości piszczelowej, źle ułożono mięśnie i w nieprawidłowym miejscu przeprowadzono szew! Kikut nie nadawał się do zaprotezowania. Dopiero kolejna operacja pozwoliła na ukształtowanie kikuta pod protezę podudzia.

Ze środków uzyskanych z odszkodowania po wypadku pan Wojciech sfinansował zakup protezy oraz późniejsze wymiany lejków i silikonów, czyli elementów zawieszenia protezy, które najszybciej się zużywają. Minęło już 8 lat od wypadku i obecna proteza pana Wojciecha nadaje się do całkowitej wymiany. Jej koszt to ok. 15 000,00 zł. Takich środków pan Wojtek nie jest w stanie zaoszczędzić z własnych zarobków, pracując jako stróż na budowie. Dodatkowo na utrzymaniu ma niepełnosprawną żonę oraz dwójkę dzieci, w tym jedno również niepełnosprawne.

Chcesz pomóc?

Wpłać dedykowaną darowiznę, korzystając z płatności on-line (formularz poniżej). Jeśli nie korzystasz z bankowości internetowej, tutaj znajdziesz dane do tradycyjnej wpłaty (w tytule wpłaty proszę podać imię i nazwisko podopiecznego). Możesz również przekazać swój 1% podatku na rzecz Fundacji Poza Horyzonty i zadedykować go naszemu podopiecznemu. A jeśli chciałbyś pomagać nam stale – zapraszamy Cię do Klubu Wspieraczy Fundacji Jaśka Meli :)Kwota: PLN

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay.

DotPay


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.