Wtorek dniem dobrych wiadomości: Dzięki ponad stu wolontariuszom Renata ma szansę stanąć na nogi!

W niedzielę i wczoraj odbyły się spektakle „Diversity Rock Opera” w Operze Krakowskiej. Wielkie podliczanie jeszcze przed nami, ale widownia była zapełniona, a to znaczy, że cel wydarzenia – zebranie środków na protezy nóg dla Renaty Chrostek – prawdopodobnie zostanie zrealizowany. Dzięki ponad stu wolontariuszom przygotowyjącym musical oraz prawie 1500 widzów Renata ma szansę stanąć na nogi!

Renata Chrostek ma 22 lata, pochodzi z małej miejscowości na Kurpiach. Uwielbia śpiewać i chciałaby rozwijać swój talent! W wieku 10 lat zachorowała na przepuklinę oponowo-rdzeniową, która doprowadziła do amputacji obydwu podudzi. Jednymi protezami jakie miała Renata, były najzwyklejsze i najtańsze protezy oferowane przez NFZ, które niestety nie nadają się do niczego – Renacie trudno było na nich ustać, a co dopiero chodzić. Przez wiele lat zatem poruszała się na wózku inwalidzkim, rzadko wychodząc z domu, nie mówiąc o jakichkolwiek dalszych wyjazdach. Renata potrzebuje specjalistycznych protez podudzi i – być może – również dodatkowych ortez, które pomogą jej utrzymać równowagę przy chodzeniu. Bezwzględnie jednak, aby protezowanie się powiodło i miało sens, Renata potrzebuje rehabilitacji. Bez pracy z fizjoterapeutą nawet najlepsze protezy nie postawią jej na nogi.

Jeśli chcesz wesprzeć Renatę, wesprzyj inicjatywę Musical Poza Horyzonty: http://pozahoryzonty.org/nasze-projekty/musical/wesprzyj-mph/; lub wpłać dedykowaną darowiznę, korzystając z płatności on-line: http://pozahoryzonty.org/renata-chrostek/. Jeśli nie korzystasz z bankowości internetowej, tutaj znajdziesz dane do tradycyjnej wpłaty (w tytule wpłaty proszę podać imię i nazwisko podopiecznego). A jeśli chciałbyś pomagać nam stale – zapraszamy Cię do Klubu Wspieraczy Fundacji Jaśka Meli.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.