Wybiegają Marzenia Kamila!

To, że granice, jeśli są, to tylko w nas – doskonale potwierdza przykład dwóch zwyczajnych-niezwyczajnych dyrektorów. Andrzej Gondek i Marek Wikiera to dwaj śmiałkowie, którzy w biegu odnaleźli swój przepis na walkę z samym sobą, z własnymi słabościami i permanentne przesuwanie granic własnych możliwości.

Za sobą mają już pokaźny dorobek biegowy, ale to dla nich za mało i stale podnoszą poprzeczkę wyżej i wyżej. W tym roku pokonali najcięższy na świecie ultra maraton – Maraton Piasków (MdS – Marathon des Sambles) – 233 km po marokańskiej Saharze. W tym roku zamierzają osiągnąć coś, czego jeszcze nie dokonał nie tylko żaden Polak, ale też jedynie 28 osób na świecie! Zdecydowali się na wzięcie udziału w 4 ultra maratonach, po 4 najniebezpieczniejszych pustyniach na 4 kontynentach. Co lepsze, dokonają tego niezwykłego czynu, by pomóc zebrać środki na protezę dla podopiecznego naszej Fundacji – Kamila Doroty.

Zawody 4deserts organizowane przez Racing the Planet rozgrywane są na następujących pustyniach (każda trasa mierzy 250 km):
- SAHARA (Jordania) – największa pustynia świata – zawody już 16-22 lutego 2014!
- GOBI (Chiny) – najbardziej wietrzna pustynia świata – zawody 01-07 czerwca 2014
- ATAKAMA (Chile) – najbardziej sucha pustynia świata – zawody 5-12 października 2014
- ANTARKTYDA – najzimniejsza pustynia świata – zawody 16-22 listopada 2014

Są to najtrudniejsze zawody świata, podczas których niejednokrotnie igra się ze śmiercią. Pokonanie bowiem łącznie 1 000 kilometrów w tak nieprzyjaznych warunkach, zmiennym klimacie i różnym ukształtowaniu terenu wymaga siły nie tylko fizycznej, ale również psychicznej. Każdy uczestnik balansuje na cienkiej linii życia i śmierci. Organizatorzy zapewniają jedynie wodę, namiot i opiekę medyczną. Każdy we własnym zakresie dźwiga na plecach wymagany sprzęt, ekwipunek i pożywienie na całe 7 dni biegu… Aby dotrzeć do punktu kulminacyjnego, czyli do Antarktydy, należy pokonać najpierw w jednym roku, co najmniej dwa wymienione ultra maratony. Nasi śmiałkowie chcą pokonać wszystkie 4 w ciągu jednego roku, co gwarantuje im, tym samym, członkostwo w elitarnym klubie 4 Deserts Grand Slam. Wizytówką tego projektu będzie także książka napisana przez Andrzeja Gondka traktująca o wspomnieniach z Maratonu Piasków oraz o drodze i motywacji w dążeniu do celu.

Akcja będzie obejmowała również działalność charytatywną – każdy przebiegnięty przez naszych śmiałków kilometr ma być promowany przez sponsorów symboliczną kwotą i przekazany na rzecz Fundacji Jaśka Meli. Panowie Andrzej i Marek są także założycielami Fundacji - Wybiegaj Marzenia, która, jak sama nazwa mówi, pozwala realizować marzenia i wspiera organizacje pożytku publicznego lub osoby prywatne, którzy takiego wsparcia potrzebują.

Marzenia każdego są inne: dla jednych to pokonanie 4 najcięższych ultra maratonów, a dla innych udział w innych zawodach, wyjazd na obóz sportowy czy paraolimpiadę. Wraz z Fundacją Wybiegaj Marzenia, Panami Andrzejem i Markiem, reprezentującym ich Instytutem Ananda House oraz przy Waszym wsparciu pragniemy poruszyć całą Polskę i pokazać, że granice są w nas, a marzenia można wybiegać!


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.