Wylicytować okruch dobra, czyli rzecz o naszych aukcjach

Niestety nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą, ale na organizowaniu raz do roku spektakularnych wypraw nasza działalność się nie Kończy! Chętnie wchodzimy do współpracy przy organizacji na przykład koncertów i wieczorów muzycznych. Dlaczego? Bo w ten sposób możemy dodatkowo pomóc naszym Podopiecznym.

Tak więc 3 i 4 września współorganizowaliśmy… Wieczór Muzyki Filmowej „Poza Horyzonty” w Krośnie. Wprawdzie Jasiek nie dostał żadnej złotej statuetki (nucenie przy porannym goleniu niestety się nie liczy!), ale i tak było wspaniale! Młodzi krośnieńscy artyści zaprezentowali własne interpretacje wybitnych i popularnych utworów – które przyczyniły się w swoim czasie do sukcesu filmów takich jak miedzy innymi: „Mała Moskwa”, „Desperado”czy „Śniadanie u Tiffany’ego”!

Akompaniament widowisku zapewniła orkiestra symfoniczna prowadzona przez dyrygent Aleksnadrę Fiołek-Matuszewską. Warstwę wizualną ubogaciły specjalnie przygotowane animacje i wizualizacje komputerowe. Co się działo w przerwach? W przerwach pomiędzy tymi wszystkimi atrakcjami przedstawiciele Fundacji zbierali środki na naszych Podopiecznych.

Przygody muzyczne na tym się jednak nie kończą! W niedzielę 11 września Fundacja gościła we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem, w którym współorganizowaliśmy wspaniały koncert charytatywny „Solidarni z Martą”. Podczas imprezy podziwialiśmy dokonania artystów wielu scen Polski, skupionych wokół Teatru Muzycznego Capitol – który odpowiadał za przygotowanie wydarzenia od strony muzycznej. W trakcje koncertu odbyła się licytacja płyt i dzieł włocławskich artystów. Wszystkie dochody z koncertu zostały przeznaczone na rehabilitację Marty Świątek – liczymy, że w przyszłości będzie ona mogła wrócić do swoich ulubionych zajęć – czyli do aktorstwa oraz gry na wiolonczeli.

Z kolei 15 kwietnia 2011 r. w Hotelu Logos w Krakowie odbyła się aukcja przedmiotów związanych z podróżami do tak egzotycznych krajów jak Chiny, Indie, Wietnam, RPA, Tybet, Kambodża czy nawet Antarktyda! Cały dochód został przeznaczony na zakup dopasowanej protezy w której nasza podpieczona Anna Zielska mogła by wreszcie w miarę normalnie się poruszać. Z tej okazji serdecznie dziękujemy Pani Prezes Logos Tour Teresie Góreckiej – która naprawdę wspaniałomyślnie podarowała wspaniałe przedmioty na tą i przyszłe aukcje Fundacji.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.