Wyprawa Horyzont Wicklow 2013 rusza za tydzień!

Za równy tydzień rusza wyprawa Fundacji! Pełna nazwa: Horyzont Wicklow 2013 – polska wyprawa dobroczynna Fundacji Jaśka Meli!

Uczestników wyprawy rekrutowano spośród kilkudziesięciu kandydatów. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i z kadrą wyprawy: http://pozahoryzonty.org/nasze-projekty/horyzont-wicklow-2013/uczestnicy-wyprawy.

W tym roku wyprawa ma dwa cele: cel główny – zdobycie przez uczestników Lugnaquilla (925 m n.p.m.), najwyższego szczytu Wicklow Mountains; cel dobroczynny – zebranie funduszy na protezę dla podopiecznej Fundacji – Martynki Karbowskiej.

Martynka ma 10 lat, mieszka w Brodnicy niedaleko Torunia. Urodziła się bez obu nóg. Jest radosną i mądrą dziewczynką. Uwielbia podróżować. W przyszłości chciałaby samodzielnie wejść na Giewont w Tatrach. Dziś potrzebuje nowych protez nóg, ponieważ z poprzednich wyrosła. Takie protezy posłużą jej przez kilka najbliższych lat. Koszt nowych protez to 8 000 euro (będą wykonywane w Niemczech).

Być może tegoroczna wyprawa zapoczątkuje nową tradycję wypraw Fundacji – połączenie tych dwóch celów – sportowo-podróżniczego z dobroczynnym.

Tymczasem śledźcie zakładkę Horyzont Wicklow 2013 na naszej stronie internetowej oraz profil Fundacji na Facebooku. Jak zwykle będziemy prowadzić dla Was dziennik wyprawy i jak w zeszłym roku – przedstawimy Wam portret każdego uczestnika. To naprawdę wyjątkowi ludzie, za których warto trzymać kciuki!


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.