Wywiad z Łukaszem Trendelem – beneficjentem Warszawa Business Run

Łukasz Trendel już nie musi nosić ze sobą nożyczek i taśmy klejącej, na wypadek gdyby proteza nogi pękła w czasie chodzenia. Teraz młody mężczyzna porusza się bezpiecznie, bez obaw, że proteza może zepsuć się w każdej chwili. Dzięki Warszawa Business Run Łukasz ma nową, dopasowaną do jego potrzeb protezę.

BS: Panie Łukaszu, jak się Pan czuł kiedy odbierał Pan nową protezę?

ŁT: Najpierw było niedowierzanie, że naprawdę mam „nową nogę”, potem ogromna radość, że już nie będę musiał kleić i spawać protezy. Teraz mogę swobodnie się poruszać, pracować  i spełniać swoje marzenia.

BS: Jakie to marzenia?

ŁT: Jedno zrealizowałem następnego dnia po odebraniu protezy. Od dawna marzyłem o jeżdżeniu na rowerze. Zadzwoniłem do kolegi, żeby mi pomógł, ponieważ z nowa protezą musiałem od nowa uczyć się jazdy na rowerze, ale nie było większych problemów. Wsiadłem na rower i ruszyłem! Cieszyłem się jak dziecko, że znów mogę jeździć na rowerze.  Mam jeszcze jedno marzenie, chciałbym spędzić  Sylwestra w Amsterdamie albo w Bukareszcie.

BS: Gdzie Pan pracuje?

ŁT: Pracuję w myjni samochodowej. Teraz jest mi dużo łatwiej, ponieważ proteza jest dobrze dopasowana, nie spada z nogi. Nie myślę cały czas o tym, że musze ją poprawić.

BS: Panie Łukaszu, czym różni się Pana nowa proteza, od tej której używał Pan wcześniej?

ŁT: Nie ma porównania! Poprzednia była dużo gorszej jakości. Szybko się zepsuła, ale żeby móc funkcjonować sam ją naprawiałem. Kleiłem, a gdy to nie pomagało, prosiłem kolegę, żeby spawał części. W starej protezie było zepsute kolano, co powodowało, że nie mogłem zgiąć nogi. Musiałem cały czas patrzeć w dół, żeby się nie przewrócić. Teraz mogę patrzeć na przechodzących ludzi, usiąść w komunikacji miejskiej tam gdzie chcę. Najważniejsze, ze moja „nowa noga” nie powoduje ran i bólu. Mogę w niej dużo dłużej chodzić i pracować. Czuję się bezpiecznie, bo wiem, że proteza nie zepsuje się. Dlatego bardzo dziękuje wszystkim, którzy dla mnie pobiegli i którzy byli zaangażowani w przygotowanie Warszawa Business Run!

 

BS: Panie Łukaszu, życzymy realizacji wszystkich marzeń!


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.