za-dyszka.pl

Nastała wiosna… Czas uwolnić z siebie pozytywną energię do działania! Rozgrzani ciepłem wiosennego słońca pragniemy zaprosić Cię do akcji za-Dyszka.pl. Jeśli zastanawiasz się o co w niej chodzi, to odpowiedź może być tylko jedna, chodzi o szczęście!

Zastanów się, ile radości może kryć się w banknocie z królem Mieszkiem (czyli w dyszce:))? Znając podstawowe techniki origami, możesz zmienić wspomniany nominał w zgrabny, papierowy samolocik. W pobliskim sklepie za 10 zł zdołasz kupić kilogram cukru lub dwa napoje gazowane, ewentualnie dużą paczkę chipsów. Wspomniany nominał możesz wymienić na jedno piwo w pubie, bądź też paczkę papierosów w kiosku.

Nie da się zaprzeczyć – za 10 zł można nabyć trochę szczęścia. Będzie to jednak szczęście samo w sobie mało intensywne, a do tego krótkotrwałe.

Jak się wydaje, 10 zł to nieduża, raczej symboliczna suma. Może i tak jest dla niektórych fundacji, które dużą część otrzymanych środków poświęcają na utrzymanie własnej administracji, ale nie dla nas. Poświęcając 10 zł za które normalnie kupiłbyś przysłowiową paczkę chipsów, zyskasz moc, aby zmienić naszą rzeczywistość. Nie pękaj – przelej Dyszkę bez zadyszki! Celem akcji jest zebranie 10 000 zł, ta większa dyszka, zebrana dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty, pomoże nam uporać się z nękającymi nas zadyszkami. Jest to bowiem wymagana kwota, dzięki której moglibyśmy zacząć funkcjonować pełną parą!

www.za-dyszka.pl

Nasze zadyszki to koszty stałe prowadzenia działalności dobroczynnej. Wiążą się one między innymi z koniecznością opłacenia szkoleń dla wolontariuszy, kosztami podróży do osób po amputacjach (często rozsianych po całej Polsce) czy też wynajmowanie sal na spotkania i opłacenia stałej siedziby, w której pracują wolontariusze. Zadyszki mnożą się więc przez cały rok, podczas gdy większe dopływy środków (jak z 1% z podatku) przypadają tylko raz do roku. Skutkiem tego już w połowie roku często brakuje nam środków na bieżącą działalność. Te nasze zadyszki sprawiają, że pracujemy z naszymi wolontariuszami w niedogrzanej siedzibie, w której (jak w tym roku) zimą potrafią porządnie zgrabieć ręce. Z powodu naszych zadyszek nie stać nas było nawet na wyremontowanie zdemolowanej po poprzednim właścicielu toalety. Gdyby nie pomoc Pana Zbigniewa z firmy PSB Warszawa, nasza łazienka do dziś zniechęcała by Wolontariuszy do odwiedzania biura.

Ludzie oglądając relacje telewizyjne z wyjazdów niepełnosprawnych w góry Kazachstanu czy Kalifornii, organizowane przez naszą Fundację często mylnie sądzą, że za codzienną działalnością Fundacji stoją potężni sponsorzy. Niestety jak dotąd nie mamy dostępu do dużych źródeł trwałego finansowania. Na szczęście jednak są jeszcze ludzie tacy jak członkowie Klubu Wspieraczy, którzy potrafią docenić naszą działalność.

Dzięki Twojej wpłacie Wolontariusze Fundacji, pokonując nierzadko setki kilometrów, będą mogli dotrzeć do kolejnych osób. Pomagamy ludziom którzy czekają na ratującą życie amputację, bądź już ją przeszli. Twoje pozytywne nastawienie oraz gest, dotrze przez naszych Wolontariuszy oraz terapeutów do osób przygniecionych przez doznane nieszczęście. Za twoją dyszkę zdobędziemy protezy dla większej ilości poszkodowanych osób, niż było dotąd możliwe.

Głęboko wierzymy, że zebranie dużej dyszki, jest jak najbardziej prawdopodobne. Przykładem że jest to możliwe jest sytuacja z marca w której nasi Wspieracze zwiększyli swoje wpłaty aż o 414%!

Luty: Darowizny 320,00 zł

Marzec: Darowizny 1 325,00 zł!

Podziel się swoją wiosenną radością z innymi, przekazując dyszkę na konkretną pomoc. Pamiętaj o tym że twoje działanie może naprawdę zmienić świat, ponieważ ludzi takich jak Ty jest znacznie więcej. Serdecznie Dziękuję Ci, za poświęcenie swojego czasu i uwagi naszej inicjatywie, jestem także bardzo wdzięczny wszystkim członkom Klubu Wspieraczy – Kochani bez was, naprawdę nie wiele moglibyśmy zrobić!

Jasiek Mela

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.