Zakręcona Fundacja

Jak pamiętacie przed wakacjami ruszyliśmy z akcją „Rozkręcamy Zakrętki”! Serdeczne dzięki za to, że tak ofiarnie gromadziliście plastikowe zakrętki po napojach i wodzie! Później zakrętki trafiły do specjalistycznego zakładu prowadzącego recykling plastiku. Tak zdobyty kapitał, pokaźnie zasilił fundusze naszych podopiecznych – zbierających pieniądze na dobre, dopasowane protezy.

Te wszystkie tony zakrętek przewiózł oficjalny przewoźnik Fundacji – PKP Intercity. Musimy powiedzieć, że współpraca z firmą przebiega bardzo dobrze! W sobotę 3 września Jasiek wraz z pozostałymi przedstawicielami Fundacji, brał udział w Pikniku PKP Intercity. Na imprezie udało się nam nagłośnić problemy osób niepełnosprawnych, zebraliśmy także ponad 2 000 zł na cele statutowe!

To jednak jeszcze nie koniec… po wakacjach napływały do nas informacje od wielu osób z całej Polski. Mnóstwo dobrych dusz podjęło naszą akcję na nowo! Wyjątkowo inspirującym przykładem był kontakt z Wojtkiem z Lublina który plastikowe zakrętki dla naszego podopiecznego Kamila Misztala zbierał wśród swojej rodziny, znajomych oraz… od hoteli, restauracji oraz domów weselnych!

Jak by tego było mało w siedzibie Fundacji pojawiła się Pani Dorota Buechner – która nakrętki zbierane w szkole im. Jana Pawła II w Szydłowcu przywiozła własnym sumptem. Przy tej okazji szczególne podziękowania należą się także Pani Dyrektor Ewie Świersz, która bardzo skutecznie zachęcała uczniów do udziału w naszej akcji – traktując udział w przedsięwzięciu jako element rozwoju obywatelskiego.

Czy 100 kg zakrętek to dużo? Na pewno tak, zwłaszcza jeśli zbierają je osoby które same mają problemy z poruszaniem się… Dokładnie tyle ważyły wszystkie torby z zakrętkami – które otrzymaliśmy od kadry specjalistycznego Zakładu Rehabilitacji przy ulicy Błonie 1 w Krakowie. Raz jeszcze za udział w akcji serdecznie dziękujemy!


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.