Zapraszamy do wsparcia wyprawy Beskid Niski 2011!

We wrześniu 2011 r. wyruszy kolejna wyprawa Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – Beskid Niski 2011 Survival Expedition. Jasiek Mela i dziesięciu niepełnosprawnych uczestników zmierzy się z dziesięciodniową, survivalową ekspedycją po najdzikszych zakątkach polskich gór! By można było tego dokonać potrzebujemy waszego wsparcia!

Prosimy o wsparcie finansowe lub produktowego naszego projektu – zapraszamy do kontaktowania się  z koordynatorem wyprawy Weroniką Gurdek pod numerem tel.+48 509 404 140 lub  w.gurdek@pozahoryzonty.org. Pieniądze na ten cel można wpłacać na nasze konto: 79 88040000 0000 0023 9551 0001 z dopiskiem „Beskid 2011”. 

A teraz krótkie przestawienie Beskid Niski 2011 Survival Expedition, by pokazać wam jak ważna jest nasza wyprawa!

Beskid Niski 2011 Survival Expedition to najnowszy projekt wyprawowy Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. To kolejna, po wyprawach Elbrus 2009 i El Capitan 2010, inicjatywna Fundacji, poprzez którą chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne mogą żyć aktywnie, podróżować i robić rzeczy wielkie. A nawet ekstremalne!

Tym razem na wyprawę zabierzemy 10 osób niepełnosprawnych – podopiecznych Fundacji Poza Horyzonty – aby razem zmierzyć się z ok. 150 km trasą w Beskidzie Niskim i Bieszczadach, do dziś najdzikszych pasmach górskich w Polsce. To wyjątkowe miejsca na mapie polskich gór – zapomniane, opuszczone, naznaczone przez historię, puste i nieznane, styk kultur i osobliwości przyrody.

W trakcie wyprawy uczestnicy spróbują wielu różnych aktywności: trekking górski, wspinaczka skałkowa, zajęcia linowe, speleologia, survival i biwakowanie, orienteering, przeprawa kajakowa, jazda konna, kolarstwo przełajowe i wiele innych. Wyprawa rozpocznie się w rejonie Uścia Gorlickiego, a zakończy w Komańczy. Poprzedzi ją zgrupowanie adaptacyjne w Kotlinie Kłodzkiej. W trakcie wyprawy będziemy m.in. przeprawiać się kajakiem przez jezioro i nocować w jaskini, jeździć wąskotorówką, rozpalać ogień bez pomocy zapałek i przyrządzać obiad z tego co… znajdziemy w lesie! Jednym słowem – będzie się działo!

Wyprawę poprowadzi doświadczony specjalista i instruktor survivalu, Tomek Deroń razem z ekipą Selenge (www.selenge.pl). Podczas wyprawy będzie kręcony film, a zmagania uczestników wyprawy będzie można śledzić na Facebooku i Blipie.

Zapraszamy i dziękujemy!

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.